6:36:59 - جمعه 25 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
توجه به مناطق محروم استان یزد یکی از ویژگی‌های بارز انقلاب اسلامی است
توجه به مناطق محروم استان یزد یکی از ویژگی‌های بارز انقلاب اسلامی است
فرمانداران شهرستان‌های بافق، خاتم و ابرکوه امروز به تشریح دستاوردهای انقلاب در منطقه خود کردند که وجه مشترک تمام این موارد، توجه ویژه انقلاب به روستاها و نقاط محروم را نشان داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، در آستانه دهه مبارک فجر و چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران، فرمانداران شهرستانهای مختلف استان یزد به همت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان، انجمن صنفی خبرگزاریها و پایگاههای خبری و همچنین خانه مطبوعات استان یزد اقدام به برگزاری نشستهای خبری برای بیان دستاوردهای انقلاب در شهرستانهای خود کردهاند.

امروز و در نخستین روز این برنامهها، سه فرماندار شهرستانهای بافق، خاتم و ابرکوه با حضور در سالن حمیدیایی استانداری یزد، اقدام به برگزاری نشستهای خبری جداگانه با خبرنگاران کرده و دستاوردهای انقلاب در شهرستانهای خود را تشریح کردند.

محمد زادهرحمانی امروز در نشست خبری که به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی برگزار شد، با بیان اینکه شهرستان بافق یکی از شهرستانهای قدیمی استان یزد حسوب میشود اظهار داشت: شهرستان بافق در فلات مرکزی ایران قرار دارد که ۷۵ درصد از معادن استان یزد را در خود جای داده است.

وی در ادامه افزود: شهرستان بافق به عنوان شاه راه و پنج راه ریلی کشور قرار دارد که ۳۲ درصد از قطارهای باری کشور از بافق عبور میکند که سبب اشتغال و مهاجرپذیری این شهرستان شده است.

فرماندار بافق با اشاره به اشتغالزایی در این شهرستان عنوان کرد: ۱۹۲ کارگاه در شهرستان بافق فعالیت دارند که به واسطه آنها فضای کار برای ۱۴هزار و ۲۵۰ از جوانان ایجاد شده است و تا پایان سال آمار کسانی که بیمه بیکاری دریافت میکنند از ۹۰ نفر به ۳۰ نفر کاهش پیدا میکند.

زادهرحمانی با اشاره به اینکه شهرستان بافق از نظر نرخ بیکاری دومین شهرستانی است که کمترین نرخ بیکاری را دارد خاطرنشان کرد: این شهرستان با نرخ بیکاری ۶٫۹ درصد رتبه دومین شهرستان استان را به خود اختصاص داده و تا سال آینده با راهاندازی برخی از کارخانه جات فولاد و سنگآهن، یک هزار نفر دیگر در بافق به کارگیری میشوند.

وی مهمترین چالش شهرستان بافق را مهاجرتپذیری دانست و گفت: کارگرانی که فاقد مهارت هستند برای کار به این شهرستان مهاجرت دارند که این امر متاسفانه سبب آسیبهای فرهنگی و اجتماعی میشود.

خبر جدید  کارت تردد ویژه ساکنین بافت‌های تاریخی یزد صادر می‌شود

فرماندار بافق تصریح کرد: صدور مجوز ۱۱ بومگردی، افتتاح هتل تاپ ۳ ستاره، مرمت و استحکام بناهای تاریخی، تشکیل موزههای آهن، فرهنگ و غیر در حوزه گردشگری و در دستور کار قرار گرفتن سنگ فرش کردن ۵ روستای شهرستان بافق از جمله فعالیتهای انجام شده در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به امکانات بهداشت و درمان در زمان قبل از انقلاب گفت: در زمان انقلاب از پزشکان غیر بومی در این شهرستان استفاده میشد اما امروزه کلینیک تخصصی، بیمارستان و پزشکان متخصص و فوق تخصص در شهرستان بافق حضور دارند و یک بیمارستان ۹۶ تخت خوابی در حال احداث است.

زادهرحمانی خاطرنشان کرد: آسفالت ۳۵ کیلومتر از جادههای بین مزارع، پایداری برق شهرستان، تحصیل ۱۲ هزار دانشآموز با امکانات خوب، قطب استعداد و پتانسیل وزرشی در جوانان و پرداخت تحصیلات اشتغال از دستاوردهای انقلاب اسلامی در این شهرستان بوده است.

اجرای ۳۹۴ برنامه در شهرستان خاتم به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی

فرماندار شهرستان خاتم از اجرای ۳۹۴ برنامه در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی خبر داد و گفت: اجرای تمامی این برنامهها بر عهده ۲۵ کارگروه مردمی است که در این شهرستان تشکیل شده است.

فرجام فاضلی هم امروز در نشست خبری جداگانه ای که با همین مناسبت برگزار شد، با بیان اینکه شهرستان خاتم از پایداری بیشتری در جمعیت برخودار است تصریح کرد: این شهرستان بالغ بر ۳۶ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۰ درصد از آن در مناطق روستایی و ۶۰ درصد شهری هستند که این موضوع خود بیانگر پایداری شهرستان ابرکوه نسبت به بقیه شهرستانهای استان یزد است.

فرماندار خاتم با اشاره به پیروزی چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی افزود: ۲۵ کارگروه مردمی در این شهرستان برای برنامههای دهه فجر تشکیل شده که اجرای ۹۱ عنوان برنامه طرحریزی شده است که ۳۹۴ برنامه در چهلیمن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اجرا میشود.

وی با بیان اینکه در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از چندین پروژه عمرانی بهرهبرداری میشود خاطرنشان کرد: در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از ۲۲۳ پروژه عمرانی با تخصیص اعتباری بالغ بر ۱۰۴ میلیارد تومان در بخشهای کشاورزی، صنعت و معدن، عمرانی، آموزش و پرورش و ورزشی بهرهبرداری میشود.

خبر جدید  وزیر ورزش در یزد: تمام مشکلات اقتصادی کشور ناشی از تحریم‌هاست

فاضلی با اشاره به دستآوردهای بهداشت و درمان در این شهرستان گفت: ایجاد ۵ مرکز بهداشتی، ۱ پایگاه هوایی، ۵ پایگاه اورژانس، احداث یک بیمارستان و افزایش امید به زندگی در سنین ۷۴ الی ۷۸ جزو دستاوردهای شهرستان خاتم بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است.

فرماندار خاتم با اشاره به بخش آموزشی در این استان گفت: قبل از انقلاب تحصیل تا پیش دبستانی در این شهرستان وجود داشته است اما امروزه احداث دو مدرسه نمونه دولتی، کانونهای تربیتی در بخش هرات و مروست، تربیت معلمین بومی، آموزش ۱۰۰۰ دانشجو در دانشگاهای پیام نور، دانشگاه آزاد اسلامی و آموزشکده امین در بعد از انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به پیشرفت این شهرستان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: گازرسانی به تمام روستاهای اطراف این شهرستان، برخورداری آب شرب برای روستای بالای ۱۰ خانوار، ایجاد ۱۲هزار و ۱۰۵ خط تلفن ثابت برای ساکنین این شهرستان، احداث ۱۰ چمن مصنوعی، تکمیل سالنهای ورزشی و ایجاد اشتغال پایدار از ثمرات پیروزی انقلاب اسلامی در همه زمینهها است.

انقلاب اسلامی سبب پیشرفت شهرستان ابرکوه شده است

فرماندار شهرستان ابرکوه با اشاره به حضور پرشور مردم ابرکوه در انقلاب اسلامی افزود: پیروزی انقلاب اسلامی باعث شده است که این شهرستان نسبت به زمان قبل پیشرفت چشمگیری را داشته باشد.

محمد کاظمینسب هم در جمع خبرنگاران با اشاره به قدمت شهرستان ابرکوه در استان یزد اظهار داشت کرد: شهرستان ابرکوه با جمعیتی بالغ بر ۵۲ هزار نفر یکی از شهرستانهای قدیمی استان یزد است که در این شهرستان ۴۰۰ اثر تاریخی وجود دارد که ۲۰۰ اثر آن به ثبت ملی رسیده است.

وی با اشاره به حضور در صحنه مردم ابرکوه در در زمان انقلاب افزود: نرخ بیسوادی در زمان انقلاب به ۵۵ درصد در زنان و ۶۵ درصد در مردان بوده است.

خبر جدید  انجمن معتادان گمنام استان یزد هیچ منبع مالی ندارد

وی ادامه داد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی این رقم به ۹۸ درصد افزایش پیدا کرده و در حال حاضر چهار مرکز آموزش عالی در شهرستان ابرکوه در حال فعالیت هستند که آموزش ۲۵۰۰ دانشجو را بر عهده دارند.

کاظمی نسب خاطرنشان کرد: در زمان انقلاب در این شهرستان یک مرکز درمانی هم وجود نداشت اما امروزه به برکت انقلاب ۱۵ خانه بهداشت، ۵ مرکز بهداشتی درمانی، ۶ پایگاه سلامت، و یک بیمارستان ۹۶ تخت خوابی جزو برکات انقلاب اسلامی در این شهرستان بوده است.

فرماندار ابرکوه با اشاره به پیشرفتهای این شهرستان در حوزه کشاورزی افزود: ۴۰ هزار هکتار از زمینهای زراعی این شهرستان به فناوری آبیاری کم فشار مجهز هستند که بخش کشاورزی در این شهرستان سالانه تولید ۲۱ هزار تن علوفه، ۲۲ هزار تن زردآلو، ۹ هزار تن انار، ۱۳ هزار تن گندم، ۴ هزار تن پسته، ۳ هزار تن آلوچه و ۲۵۰ کیلو زعفران را دارد.

وی در ادامه افزود: این شهرستان در بخش صنعت و معدن پیشرفت چشمگیری را داشته است، ۳۰ میلیون متر مکعب کاشی و سرامیک، ۴۵ هزار تن فولاد، ۶۱ هزار تن سنگ آهن، ۲۱ هزار تن سنگ مصنوعی، ۶۰ هزار تن خاک صنعتی، ۱۰۰ هزار تن بتن آماده، ۱۰ هزار تن سنگ ساختمانی که جزو تولیدات سالانه این شهرستان است.

کاظمی نسب با اشاره به بخش گردشگری در این شهرستان عنوان کرد: ۱۶۲ هزار هکتار از شهرستان ابرکوه بنا های تاریخی تشکیل میدهند که بیش از ۱۰ بومگردی فعال در حال فعالیت هستند و تعدادی هم در حال اخذ مجوز برای فعالیت است.

وی تصریح کرد: همچنین ثبت جهانی سرو ۴۵۰۰ ساله ابرکوه را در دستور خود قرار داریم و این امر سبب شده تا سالانه ۳۰۰ هزار نفر گردشگر داخلی و ۱۵ هزار نفر گردش خارجی را به سمت خود جذب کند.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد