به گزارش خبرگزاری برنا از یزد، نشست شورای هماهنگی فناوری و نوآوری استان با حضور "سورنا ستاری" معاون علمی و فناوری رئیسجمهور، "محمدعلی طالبی" استاندار یزد، "سیدمسعود عظیمی" سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار، "عباس حیدری" مدیرکل حوزه استاندار و اعضای این شورا در مرکز رشد پارک علم و فناوری یزد برگزار شد.

استاندار یزد در این نشست با اشاره به جایگاه و ظرفیت استان یزد در حوزه نوآوری و فناوری، بیان کرد: توسعه اقتصاد دانش بنیان از جمله اولویت های اصلی مدیریت ارشد استان است و برای دستیابی به توسعه پایدار راهی جز پرداختن به اقتصاد دانش بنیان وجود ندارد.

خبر جدید  چرخ واحد های صنعتی یزد کند می چرخد

"محمدعلی طالبی" با تاکید بر ضرورت راه اندازی مرکز ملی آموزش در حوزه فناوری و نوآوری در استان، ادامه داد: یکی از مشکلات امروز یزد، وجود نیروهای تحصیل کرده اما غیرمتخصص است.

وی افزود: باید با درنظر گرفتن تدابیر لازم، خلاء کمبود نیروهای متخصص در استان برطرف شود.

"طالبی" در پایان خاطر نشان کرد: با تعامل و همدلی مدیران دستگاه های مختلف، ایجاد کارخانه نوآوری در یزد و اجرای طرح محله فناوری در استان دنبال می شود تا از این مسیر، یزد به عنوان استان ویژه علم و فناوری در کشور مطرح شود.

خبر جدید  سنگینی طرح های نیمه تمام روی دوش دولت/یزد پایتخت پروژه های نیمه کاره

گفتنی است معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، به منظور بازدید از شرکت های دانش بنیان منتخب شهرک صنعتی و مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه یزد، پژوهشگاه علوم تولیدمثل و بازدید از چند شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری به استان یزد سفر کرده که دیدار با مسئولان استان و حضور در ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان از دیگر برنامه های حضور ستاری در سفر به یزد است.

خبر جدید  ضرورت انتقال تعالیم دینی و ارزش های فرهنگی با زبان نو به نسل جدید