11:58:06 - شنبه 18 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
توکل به خدا و استقامت تنها راه به زانو درآوردن آمریکا است
توکل به خدا و استقامت تنها راه به زانو درآوردن آمریکا است
یزد ـ نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: تنها راه به زانو درآوردن آمریکا، توکل به خدا و استقامت است زیرا مذاکره و تاکید برای برداشتن تحریم‌ها، دشمن را جری‌تر می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های این هفته نمازجمعه یزد با اشاره به مسئله علم و دین اظهار داشت: دین و علم هر دو ضرورت در جامعه امروز هستند اما هیچ‌یک از آنها به تنهایی کارآیی چندانی ندارند، علم به تنهایی هدایت به دنبال نخواهد داشت و گمراهی‌هایی که در دنیای امروز می‌بینیم به همین دلیل است.

وی افزود: علم بی‌دین، علم بی‌اعتقاد و علم بی‌خدا ذره‌ای ارزش ندارد زیرا نتیجه آن می‌شود ساخت بمب و به کار گرفتن آن علیه بندگان خدا که نمونه آن را در هیروشیما و … شاهد بودیم.

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بخشی از بیانات امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: امام معتقد بود که فرهنگ هر جامعه هویت آن جامعه است و بر این باور بود که اسلام، غنی‌ترین فرهنگ انسان‌ساز است و ما امروز باید این باور را در دنیا ترویج کنیم.

خبر جدید  کارگاه آموزشی مداحان در مهریز

امام جمعه یزد با اشاره به اینکه کشور ما در بسیاری از زمینه‌ها پیشرفت کرده و در برخی زمینه‌ها نیز هیچ پیشرفتی نداشته است، افزود: اگر به درستی بنگریم، خواهیم دید که پیشرفت‌های کشور توسط جوانان مؤمن، معتقد و با ایمان رقم خورده و هرکجا پیشرفتی حاصل نشده، حضور انسان‌های بی‌توجه، بی‌اعتقاد، بی‌تفاوت و نا امید از فضل خدا مشاهده می‌شود.

وی عنوان کرد: فرزندانی که با قرآن آشنا شده و تربیت قرآنی داشته‌اند، هم برای پدر و مادر و خانواده و هم برای جامعه خود مفید بوده‌اند و برعکس، کودکانی که در تربیت آنها به عنصر معنویت بی‌توجهی شده، حتی برای خانواده خود نیز دلسوز و مفید نبوده‌اند و این موضوع باید مورد توجه خانواده‌ها باشد و با مقایسه‌ای به این درک و باور برسند که تربیت دینی در آینده فردی و اجتماعی همه افراد آثار بسیار مثبتی دارد.

خبر جدید  محموله غیرمجاز مرغ زنده تخمگذار در میبد توقیف شد

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب و دغدغه‌های ایشان اظهار داشت: گزینه‌هایی که ملت ما در برابر آمریکا و تمام دشمنان دارد، مقاومت و ایستادگی است و این کاری است که ملت ما انتخاب کرده و ۴۰ سال نیز همین روال را طی کرده و هر کجا ذره‌ای پا عقب کشیده و در برابر دشمن کوتاه آمده، دشمن گستاخ و زیاده‌خواه شده است.

وی تصریح کرد: اگر ما در مسئله برجام، موضوع تحریم‌ها را پیچیده و مهم جلوه نداده بودیم و دشمن را در این زمینه بیدار نکرده بودیم و به کار خود ادامه می‌دادیم، آنها اینگونه ما را با افزایش تحریم‌ها تحت فشار قرار نمی‌دادند.

ناصری بیان کرد: اکنون نیز نباید مدام بر مسئله برداشتن تحریم‌ها تاکید کنیم زیرا دشمن تحریم را به عنوان نقطه ضعف ما پیدا کرده و هر کجا دستش به جایی نرسد، حلقه تحریم‌ها را تنگ‌تر می‌کند بنابراین نباید تا این حد بر این موضوع پافشاری کرده و مدام آن را از دشمن درخواست کنیم.

خبر جدید  شاهد تخریب بناها در شهر تاریخی یزد نخواهیم بود

امام جمعه یزد تاکید کرد: حرکت اخیر دولت در شورای امنیت ملی بسیار حرکت خوبی بود و باید بایستیم و این روال را ادامه دهیم و نتیجه آن را نیز دیدیم که ترامپ خود به طور غیرمستقیم درخواست مذاکره دارد.

وی افزود: دشمن زمانی که دید مردم ما آگاه و بیدار هستند و به حرکت‌های دولت آمریکا می‌خندند و آن را به استهزاء می‌گیرند و ترسی به خود راه نمی‌دهد، از حرکات خود عقب‌نشینی می‌کند و این اثر استقامت است که این استقامت گزینه رهبر، مردم و حتی اسلام است.

کد خبر ۴۶۱۸۹۷۶


منبع :: توکل به خدا و استقامت تنها راه به زانو درآوردن آمریکا است

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد