3:56:22 - سه‌شنبه 25 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ثبت احوال پشتوانه صیانت از هویت جامعه ایرانی است
ثبت احوال پشتوانه صیانت از هویت جامعه ایرانی است
یزد – ایرنا – سرپرست استانداری یزد با اشاره به سوم دی ، روز ثبت احوال گفت: ثبت احوال پشتوانه صیانت از هویت جامعه ایرانی است و نقش موثری در کمک به مسئولان برای برنامه ریزی در کشور دارد.

به گزارش عصر دوشنبه اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، محمدعلی طالبی با قدردانی از تلاش های این حوزه افزود: ثبت احوال با موضوع هویت و به عنوان عنصر اصلی در قوام یک ملت پیوند دارد.
وی ادامه داد: هویت عنصر مشترکی است که اقوام، فرهنگ ها، زبان ها و حتی ادیان مختلف را تحت عنوان یک ملت گردهم می آورد و از این جهت بحث بسیار مهم و حساسی است زیرا بار اصلی صیانت از هویت کشور به دوش کارکنان ثبت احوال است.
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد خاطر نشان کرد: چه بسا ملت هایی که در طول تاریخ شکل گرفته و به علت تضعیف هویت دچار استحاله شدند،امروز یک جامعه بسیار قوی از اقوام گوناگون در کشورها وجود دارد که باید همه تلاش خود را برای حفظ این هویت و جایگاه ملت در طول تاریخ به کار گیریم.
طالبی گفت: حساسیت کاری که مجموعه ثبت احوال دارد علاوه بر اثرگذاری در حفظ هویت ایرانی، برای ارائه آمار و اطلاعات در نظام برنامه ریزی کشور و استان نیز پشتوانه ای قوی و بسیار کارگشاست.
وی یادآور شد: بعضی از آمارها می تواند برای پیشگیری از اتفاقاتی که ممکن است نظام اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی جامعه را دچار چالش کند، هشدار دهنده باشد و یا از سوی دیگر ،برنامه ریزی ها را در مسیر سازندگی کشور و استان تسهیل کند.
سرپرست استانداری یزد اظهار داشت:یکی از اتفاق های خوب در ثبت احوال همکاری دولت و بخش خصوصی است و این موضوع می تواند برای سایر سازمان ها و دستگاه ها جهت تقویت همکاری های بخش خصوصی با دستگاه های دولتی در ارائه خدمات به مردم مورد توجه و الگو قرار گیرد.
۷۵۳۶/ ۲۰۴۷/

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  هوای یزد سردتر می شود
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد