13:18:35 - یکشنبه 23 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جذب و ماندگاری نخبگان، مورد توجه جدی باشد
جذب و ماندگاری نخبگان، مورد توجه جدی باشد
یزد- ایرنا- امام جمعه میبد گفت: همانطور که به پرورش نخبگان در سطح ملی و بین المللی باید اهمیت داده شود لازم است ماندگاری و جذب نخبگان نیز مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، حجه الاسلام والمسلمین علیرضا اعرافی شنبه شب در نشست شورای آموزش و پرورش با اشاره به صنعتی بودن شهر میبد افزود: مهاجرپذیری استان یزد و به خصوص شهرستان در حوزه کارگری و مهاجرت افراد نخبه از این شهر و استان از مسائل مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
وی تصریح کرد: نخبگان در جامعه باید شناسایی شده و در مراکز علمی و صنعتی نقش آفرینی کنند ، همانطور که مهاجرت آنها نیز باید بر اساس پایه های درست، عاملی برای رشد و فعالیت آنها در عرصه ملی و بین المللی باشد.
امام جمعه میبد افزود: متاسفانه نظام های آموزشی ما نخبه پروری و نخبه یابی نیست ، همچنین ماندگاری و جذب نخبه ها نیز با مشکلاتی روبروست.
وی خاطرنشان کرد: با وجودی که بازگشت استعداد های برتر مهاجرت کننده به کشورهای دیگر برای رسیدن به درجات بالای علمی ۶۰ تا ۷۰ درصد است و نسبتا آمار خوبیست اما در بخش هایی نیز افراد، بسته به شرایط به خصوص در صنایع پاک در آن کشورها ماندگار می شوند که با این وضعیت هم می توان با سیاست گذاری از وجود آنها در کشورهای دیگر بهره برد.
اعرافی همچنین با اشاره به پایه گذاری معاونت علمی ریاست جمهوری و بنیاد نخبگان با تاکید مقام معظم رهبری گفت : علی رغم پیشرفت ها و دست آوردها ، تربیت و پرورش و شکوفا سازی استعدادهای برتر مورد غفلت قرار گرفته که لازم است مورد توجه واقع شود.
وی اتخاذ تدابیری برای نخبه پروری همراه با پرورش اخلاق در استعداهای برتر جهت داشتن روحیه تواضع و فرزانگی و نیز داشتن نگاه اجتماعی خوب توسط آموزش و پرورش را ضروری برشمرد.
امام جمعه میبد در ادامه، برنامه ریزی دقیق و زمان بندی شده و تشکیل شورای ناظر با هدف نخبه پروری و شناسایی استعدادهای برتر را خواستار شد.
مرکز شهرستان ۱۰۴ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.
۹۹۳۴/ ۶۱۹۷

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  عید نوروز فرصتی برای خودیابی است
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد