۲۰:۳۸:۳۶ - یکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جشن تکلیف با طعم کتاب و دانایی
جشن تکلیف با طعم کتاب و دانایی
جشن تکلیف تعدادی از فرزندان کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافق با طعم ویژه کتاب و دانایی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بافق،همزمان با ایام پربرکت ماه مبارک رمضان مانند سالهای گذشته جشن تکلیف تعدادی از فرزندان هیئت علمی و کارمندان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافق شنبه شب با طعم ویژه کتاب و دانایی در کافه کتاب پژواک برگزار شد.

در این آیین فرزندان دختر و پسر کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافق که به سن تکلیف رسیده بودند،گردهم آمدند تا با راهنمایی و ارشاد والدین خود راه و رسم بندگی و شکرگزاری به درگاه باریتعالی را بیاموزند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافق در این جمع با تبریک مکلفشدن فرزندان برای اطاعت از اوامر و دستورات الهی اظهار کرد: فرزندان ما قبل از اینکه به سن تکلیف برسند، آداب و رسوم بندگی و شکرگزاری به درگاه باریتعالی را میآموزند و با مطالعه و آگاهی، هدف از خلقت انسان و راههای مواظبت از نفس را فرامیگیرند.

عباس فتاحیبافقی با اشاره به تغییرات فیزیولوژی و ساختاری بدن هنگام نوجوانی و آغاز دوره جوانی گفت: تکلیف آن چیزی هست که از سوی خداوند مهربان برعهده هر انسانی گذاشته شده است تا با شناختن خویش و پرورش جسم و جان به وظایف شخصی و اجتماعی خود در برابر خالق و آفریدگار هستی آگاه باشد.

ویجشن تکلیف را سرآغاز بندگی برای اطاعت کاملو تمام از دستورات الهی عنوان کرد و خطاب به نوجوانان افزود: برای هر نعمتی که خداوند به شما داده است، شکرگزار او باشید و در مسیر پرپیچ و خم زندگی با اطمینان و اعتماد به ذات پاک باریتعالی و آنچه که او برای زندگی و سلامت روح و جسم شما مقدر فرموده است، همیشه و در همه حال شکرگزار خداوند و نعمتهای بیپایانش باشید.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافق نماز و روزهداری را نماد شکرگزاری و اطاعت از امر خداوند برشمرد و ابراز امیدواری کردکه جوانان با کتاب خواندن و مطالعه در دستگاه آفرینش فکر و ذهن خود را پرورش دهند و با نماز اول وقت بندهای باشند که فقط خداوند را پرستش میکند و او را از بابت همه چیز شکر میگذارد.

دکلمه زیبای زهراالسادات میربافقی و اهدایلوح تبریک به دختران و پسران مکلّف شده بخشهای دیگری از آیین جشن تکلیف بود که با استقبال این عزیزان و والدین آنان روبهرو شد.

انتهای پیام/۴۰۶۲/


منبع :: جشن تکلیف با طعم کتاب و دانایی

تبليغات
بانک پاسارگاد