20:22:29 - یکشنبه 30 ژوئن 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جمعیت ایران در آستانه ورود به محدوده پیری؛ برای مراقبت از سالمندان آماده‌ایم؟
جمعیت ایران در آستانه ورود به محدوده پیری؛ برای مراقبت از سالمندان آماده‌ایم؟
جمعیت ایران در آستانه ورود به محدوده پیری جمعیت قرار دارد و سوال مهم این است که آیا برنامه‌ریزی لازم برای مراقبت از جمعیت سالمندان در سال‌های آینده را انجام داده‌ایم؟

گروه استان‌های خبرگزاری آنا؛ اطلاعات جمعیتی مرکز آمار ایران شامل میانگین و میانه سنی جمعیت کشور بر اساس نتایج سرشماری سال ۱۳۹۵ نکات مهمی را در بردارد که بی‌توجه‌ای به آنها مشکلات بسیار جدی در سال‌های آینده به وجود خواهد آورد .

میانگین سنی جمعیت ایران در سال ۱۳۹۵ برابر ۳۱/۱ سال محاسبه‌شده که در مقایسه با سال ۱۳۹۰ برابر با ۱/۳ سال افزایش‌یافته و میانه سنی جمعیت ایران در سال ۱۳۹۵ برابر ۳۰ سال محاسبه‌شده که در مقایسه با سال ۱۳۹۰ معادل ۳ سال افزایش یافته است .

خبر جدید  نخبگان بر مبنای نیازهای کشور گفتمان‌سازی کنند

از دیدگاه مطالعات جمعیت‌شناسی، جمعیتی را که میانه سنی آن زیر ۲۰ سال باشد؛ جوان، جمعیتی را که میانه سنی آن بین ۲۰ تا ۳۰ سال باشد میان‌سال و جمعیتی را که میانه سنی آن ۳۰ سال یا بیشتر باشد پیر به‌حساب می‌آورند؛ بنابراین جمعیت ایران در آستانه ورود به محدوده پیری جمعیت قرار دارد. اکنون به‌شدت لازم است دنبال پاسخ پرسش‌های نظیری این باشیم که آیا برنامه‌ریزی لازم برای فراهم‌سازی سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای لازم برای مراقبت و حمایت از جمعیت سالمندان در سال‌های آینده را انجام داده‌ایم؟ و یا آیا برنامه‌ریزی لازم برای فرهنگ‌سازی در میان جمعیت جوان جامعه ایران برای مراقبت و حمایت عاطفی از جمعیت سالمندان در سال‌های آینده را انجام داده‌ایم؟

خبر جدید  ملاقلات های مراکز شبانه روزی بهزیستی در ایام نوروز ممنوع است

تا فرصت هست برای جمعیت سالمندان کشور در سال‌های آینده برنامه‌ریزی کنیم، در غیر این صورت کشور با حس نخستین موج جمعیت سالمندان به‌شدت با مشکل مواجه خواهد شد. *عضو انجمن اقتصاددانان ایران و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابرکوه انتهای پیام/۴۱۲۱/
منبع :: جمعیت ایران در آستانه ورود به محدوده پیری؛ برای مراقبت از سالمندان آماده‌ایم؟

خبر جدید  15 اثر منقول فرهنگی تاریخی استان یزد در فهرست آثار ملی ثبت شد
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد