به گزارش خبرگزاری برنا از یزد، روز شنبه ۱۷ فروردین ماه جلسه هماهنگی کمک به سیل زدگان استانهای خوزستان، لرستان و گلستان با حضور "محمدعلی طالبی" استاندار یزد، "محسن صادقیان" معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، مدیران کل پدافند غیرعامل و مدیریت بحران استانداری، اعضای ستاد اربعین حسینی و تعدادی از مسئولان استان در استانداری یزد برگزار شد.

استاندار یزد در این نشست با بیان اینکه کمک به سیل زدگان هم وطن در استانهای خوزستان، لرستان و گلستان وظیفه انسانی و ملی همه ماست، بر ضرورت هماهنگی بین بخشهای مختلف و دستگاههای استان در رابطه با کمک به سیل زدگان این مناطق تاکید کرد.

خبر جدید  احداث ۳۷ زمین چمن مصنوعی طی دو سال در استان یزد

"محمدعلی طالبی" ادامه داد: لازم است مسائل پشتیبانی اعم از اعزام نیروهای امدادی داوطلب و ماشینآلات با محوریت مدیریت بحران استانداری و براساس ابلاغ های وزارت کشور انجام شود.

وی افزود: در جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی مردمی نیازمند تمرکز دستگاه های مختلف هستیم و شایسته است جمع آوری کمک های مردمی از طریق هلال احمر، ستاد اربعین حسینی و پایگاه های بسیج استان صورت گیرد.

خبر جدید  جامعه شدیدا تشنه مشارکت‌ های داوطلبانه مردمی است

طالبی در پایان سخنان خود به مسئولیت استان در راستای رسیدگی به سیل زدگان و بازسازی مناطق سیل زده اشاره و خاطرنشان کرد: در این رابطه، حفظ سطح آمادگی تجهیزات و امکانات استان به ویژه در استان هایی که دارای پایگاه هایی برای خدمت به مردم هستیم، امری ضروری است.

خبر جدید  مدارس ۷ شهرستان استان یزد فردا تعطیل است

گفتنی است در ابتدای این جلسه معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گزارشی از تعداد تیمهای امدادی اعزام شده، تجهیزات، ماشین آلات، مواد غذایی و بهداشتی، اقلام ضروری و کمکهای مردمی به سیل زدگان استانهای لرستان و خوزستان را اعلام کرد.