13:18:47 - یکشنبه 23 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حضور فوتبال یزد در لیگ کشور نیازمند حمایت و تلاش است
حضور فوتبال یزد در لیگ کشور نیازمند حمایت و تلاش است
یزد – ایرنا – نماینده مردم شهرستان های یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی می گوید: حضور تیم فوتبال استان در لیگ کشور از جمله حق مسلم شهروندان و هواداران این رشته جذاب ورزشی است و برای تحقق آن از هیچ کوششی دریغ نمی کند.

به گزارش ایرنا، سیدابوالفضل موسوی بیوکی شنبه شب در جلسه هیات فوتبال استان برگزار شد، افزود: ظرفیت های خوبی در فوتبال وجود دارد باید با بهره گیری از آنها و همکاری بخش های مختلف، زمینه حضور تیم را در لیگ فراهم کرد.
وی با اشاره به اینکه از حضور تیم یزد در لیگ دسته دوم و همچنین تیم دیگری در مرحله دوم لیگ دسته سه فوتبال قهرمانی باشگاه های کشور در فصل آینده حمایت می کند، بر پیگیری آن توسط اداره کل ورزش و جوانان و هیات فوتبال یزد تاکید کرد.
نماینده مردم یزد و اشکذر در ادامه یکی از عناصر مهم توسعه یافتگی را توجه به ورزش و رشته پرمخاطب مانند فوتبال دانست و ابراز امیداری کرد که از ظرفیت های استان در این ارتباط استفاده شود.
موسوی بیوکی تصریح کرد: فوتبال یزد ظرفیت بالقوه ای دارد، باید با برنامه ریزی، تعریف چشم اندازها، هماهنگی و همکاری بین بخشی و استفاده از بازیکنان بومی نسبت به ارتقای آن در کشور اقدام کرد.
وی اهمیت توجه به فوتبال پایه و تربیت بازیکنان مستعد برای تقویت تیم های استان را در لیگ های کشور یادآور شد و بر انجام منظم و مستمر لیگ های استانی تاکید کرد.
نماینده مردم یزد و اشکذر یادآور شد: زمانی می توان با بازیکنان محلی در لیگ حضور داشت که شاهد برگزاری لیگ های منظم استانی باشیم .
موسوی بیوکی تصریح کرد: برای موفقیت باید به دور از حاشیه سازی با همدلی و همکاری برای توسعه ورزش یزد و رشته فوتبال که هواداران زیادی دارد حرکت کرد.
همچنین مدیرکل ورزش و جوانان یزد اظهار داشت: توسعه فوتبال این استان در گرو داشتن باشگاه های قوی و قانونی، برنامه ریزی مدون با بهره گیری از تمام ظرفیت ها و همکاری تمامی بخش هاست .
مسعو شریعتی با اشاره اینکه در گذشته اگر از یزد ۲ تیم در لیگ آزادگان(لیگ دسته اول) حضور داشت فقط وضعیت آنها در ۲ پوشه خلاصه می شد و از فعالیت اصولی غفلت شده بود، به اهمیت تدوین برنامه و همکاری تمام بخش ها تاکید کرد.
وی خاطر نشان کرد: چند سال اخیر هر چند تیمی از یزد در لیگ دسته اول کشور حضور نداشت، هم اکنون به فوتبال پایه و برگزاری لیگ های استانی توجه می شود و در حال حاضر حدود ۳۰ تیم در لیگ های مختلف حضور دارد.
این مسئول با بیان اینکه توجه به مقوله باشگاهداری از اهمیت مهمی برخوردار است از تمام تیم ها در تمام رشته های ورزشی خواست برای فعالیت قانونی خود نسبت به گرفتن مجوز باشگاه اقدام کنند.
شریعتی خاطر نشان کرد: طبق قانون تنها تیم هایی می توانند در برنامه های ورزشی و مسابقات شرکت کنند، دارای پروانه و مجوز باشگاه ورزشی باشند و اگر این مساله محقق نشود قطعا غیرقانونی هستند و در این صورت مشکل به وجود خواهد آمد.
همچنین رئیس هیات فوتبال یزد یادآور شد: حضور تیم های فوتبال این استان در لیگ های کشوری جزو مطالبات برحق و همیشگی مردم و هواداران است که برای تحقق آن به همکاری مسئولان و صنایع نیاز است.
عبدالرضا دستا افزود: هم اکنون تیم های مختلف فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی یزد در لیگ های کشوری حضور دارند ولی چون از یزد تیمی در لیگ آزادکان نیست همه می گویند یزد فوتبال ندارد.
وی با اشاره به اینکه تاکنون برای حضور تیم یزد در لیگ کشور با مسئولان استان جلسه های متعددی تشکیل و موضوع بارها پیگیری شد از نماینده مردم در مجلس خواست، موضوع را جدی تر و بیشتر پیگیری کند.
رئیس هیات فوتبال یزد با اشاره به اینکه ظرفیت و توانایی خوبی در این رشته در میان مربیان و بازیکنان بومی وجود دارد بر همکاری و استفاده از توان آنها با پیگیری مسئولان ارشد و به خصوص نماینده مجلس برای ارتقای این رشته تاکید کرد.
دستا، برگزاری لیگ های فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی، دوه های دانش افزایی برای مربیان و داوران، تدوین آئین نامه اجرایی فوتبال و پیگیری مستمر حضور تیم های استان در لیگ های کشور را محور برنامه های این هیات ذکر کرد.
در ادامه این جلسه، روسای هیات فوتبال ۱۰ شهرستان استان به بیان عملکرد و همچنین مسائل، مشکلات و مطالبات خود شامل برگزاری دوره های آموزشی، انجام امور فرهنگی و اطلاع رسانی، اختصاص بودجه، حضور در مناطق و ساماندهی و نظارت بر فعالیت مدارس فوتبال و فوتسال تاکید کردند.
در این جلسه مقرر شد نماینده یزد و اشکذر نسبت به پیگیری و همکاری در خصوص حضور یک تیم استان در لیگ دسته دوم و یک تیم در مرحله دوم لیگ دسته سه فوتبال قهرمانی باشگاه های کشور در فصل ۱۳۹۸ اقدام کند.
استان یزد با یک میلیون و ۱۳۸ هزار نفر جمعیت، ۳۰ تیم فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی در لیگ کشور و حدود ۸۰ تیم در لیگ استانی دارد و هیات فوتبال در تمام ۱۰ شهرستان ها فعالیت دارد.
۷۵۳۶/۲۰۴۷/

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  500 باشگاه فرهنگی و ورزشی رشته های مختلف در یزد ساماندهی شد
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد