19:23:12 - سه‌شنبه 11 ژوئن 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حمل دام زنده و فرآورده‌های خام دامی نیازمند اخذ مجوز بهداشتی است/ برخورد با متخلفان و حمل بدون مجوز
حمل دام زنده و فرآورده‌های خام دامی نیازمند اخذ مجوز بهداشتی است/ برخورد با متخلفان و حمل بدون مجوز
ایلنا: معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان یزد با تاکید بر لزوم پیشگیری از بیماری‌های دامی گفت: به منظور پیشگیری از شیوع بیماری های مشترک و حفظ بهداشت عمومی جامعه،…

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان یزد با تاکید بر لزوم پیشگیری از بیماری‌های دامی گفت: به منظور پیشگیری از شیوع بیماری های مشترک و حفظ بهداشت عمومی جامعه، نقل و انتقال دام زنده و فرآورده های خام دامی تنها با اخذ مجوز بهداشتی ممکن است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدرضا متوسل الحسینی اظهار داشت: حمل بهداشتی دام و فرآورده های خام دامی به منظور جلوگیری از پیامدهای ناخواسته ناشی از عدم رعایت اصول بهداشتی – قرنطینه ای دارای اهمیت ویژه و نظارت بهداشتی براین فرایند از جمله وظایف خطیر دامپزشکی است.

وی ادامه داد: حمل غیرمجاز دام و فرآورده های خام دامی سبب شیوع بیماری های مشترک بین انسان و دام و انتقال عوامل بیماری زا مابین مناطق مختلف جغرافیایی و در نتیجه انتشار آلودگی در محیط های پاک است.

خبر جدید  واحدهای صنفی مجاز به فعالیت در محدوده زمانی مشخص شده هستند/ برخورد جدی با متخلفان

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان یزد اضافه کرد: دامپزشکی نیز با ایجاد سامانههای قرنطینه و ارتباط دادن آنها با سامانههای نظارتی و صدور مجوز در سایر ارگانهای مرتبط همچنین در نظر گرفتن پستهای قرنطینه کشوری در مسیرهای ترانزیت اصلی کشور به ویژه در گمرکات و بنادر، نظارت بهداشتی خود را در مبدا و مقصد و زمان جابجایی در مسیرهای مبادلاتی بر محمولهها اعمال میکند.

وی با بیان اینکه به منظور رعایت دقیق ضوابط بهداشتی ـ قرنطینه ای، حمل دام در استان تحت نظارت دائمی قرار دارد عنوان کرد: در صورت مشاهده هر گونه دام و فراورده خام دامی فاقد گواهی بهداشتی حمل، خودرو مذکور متوقف و طبق مقررات به مراجع قضایی معرفی و با متخلفان برخورد خواهد شد.

خبر جدید  راهپیمایی روز قدس در بسیاری از شهرهای ایران / همراهی رئیس قوه قضائیه با مردم بیرجند / حضور معاون سیاسی سپاه در بجنورد

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان یزد خاطرنشان کرد: به منظور حفظ کیفیت، جلوگیری از فساد و استحاله فرآوردههای خام دامی از جمله مواد پروتئینی منجمد و تازه، در فرایند بارگیری و حمل ضمن ساماندهی و شناسنامه دار شدن محصول ضروت دارد تا از ناوگان تخصصی حمل و نقل استفاده شود.

وی عنوان کرد: همچنین از طریق نصب GPS و ترموگرافهای ثبت کننده دما و الزام رانندگان و شرکتهای حمل و نقل به اخذ مجوز بهداشتی حمل از سامانه قرنطینه دامپزشکی برای هرمحموله، نظارتهای بهداشتی در این حوزه نیز صورت میگیرد.

خبر جدید  توسعه دولت الکترونیک در لایحه بودجه کشور دیده نشده است/کاهش 13 درصدی اعتبارات فناوری اطلاعات در بودجه 98

متوسل همچنین با تاکید بر سلامت گوشتهای دارای مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی از شهروندان خواست هنگام تهیه گوشت مصرفی خود، با دقت به این مهم، تضمین کننده سلامت خود و خانوادهشان باشند.

وی گفت: گوشت دامهای با منشأ تأمین و کشتار نامعلوم و غیرمجاز، میتواند در فصل گرم سال عامل انتقال بیماریهای کشنده از جمله تب خونریزی دهنده کریمه کنگو باشد و کشتارگاهها با ایجاد شرایط نظارت شرعی و بهداشتی بر ذبح و انجام پیش سردگذاری لاشهها، تضمین کننده سلامت گوشت هستند.


منبع :: حمل دام زنده و فرآورده‌های خام دامی نیازمند اخذ مجوز بهداشتی است/ برخورد با متخلفان و حمل بدون مجوز

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد