11:34:02 - شنبه 9 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خاتم قطب تولید انجیر می‌شود/ایجاد اولین انجیرستان با آبیاری نوین
خاتم قطب تولید انجیر می‌شود/ایجاد اولین انجیرستان با آبیاری نوین
یزد ـ مدیر جهاد کشاورزی خاتم گفت: با توجه به همجواری خاتم به مناطق قطب تولید انجیر کشور، مطالعات کشت این محصول انجام شده و بر اساس برنامه پنج ساله، خاتم نیز به قطب تولید انجیر تبدیل می شود.

مجتبی آغاز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با توجه به اینکه انجیر یک محصول باغی نیمه گرمسیری و مقاوم به شوری آب و خاک و دارای نیاز آبی کم است، کشت این محصول در دستور ترکیب کشت محصولات باغی کم آبخواه در شهرستان خاتم به عنوان قطب کشاورزی استان یزد قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه ٩٠ درصد از منابع آبی شهرستان به بخش کشاورزی اختصاص دارد، افزود: در راستای حفظ منابع آبی و مدیریت صحیح آب، نخستین انجیرستان استان یزد با سطح ١۶ هکتار به صورت پایلوت در خاتم به کشت محصول باغی کم آبخواه انجیر اختصاص یافته و با کارشناسی‌ها و مطالعات انجام شده، در صدد افزایش سطح زیر کشت این محصول باغی در این شهرستان هستیم.

خبر جدید  تاسیس اولین مرکز یادگیری و توسعه اجتماعی ـ اقتصادی کشور در بهاباد

آغاز عنوان کرد: در حال حاضر این میزان سطح زیرکشت با نهال شناسنامه‌دار به روش نوین آبیاری کشت شده و امید می‌رود با برنامه ریزی‌های لازم، سطح زیرکشت این محصول را در انجیرستان عیسایی به ١٨٠ هکتار برسانیم.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خاتم ادامه داد: با توجه به هم مرز بودن شهرستان خاتم با شهرستان‌های نی‌ریز و استهبان به عنوان قطب‌های تولید کننده محصول انجیر در کشور، امیدواریم با شناسایی و مطالعات مناطق مستعد با اقلیم آب و هوایی مشترک با این شهرستان‌ها، در افق پنج ساله سطح زیر کشت این محصول به ۴٠٠ هکتار افزایش یابد.

خبر جدید  غربالگری ۱۵۶ هزار نفر در یزد در زمینه سرطان روده بزرگ انجام شد

آغاز با اشاره به اینکه انجیر یک محصول کم آبخواه است، خاطرنشان کرد: طی سال‌های گذشته کشت این محصول کم آبخواه در سطوح خرد کشاورزی انجام شده است.

کد خبر ۴۵۶۲۹۶۷


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد