1:47:14 - جمعه 4 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دادستان عمومی ابرکوه به متخلفان اقتصادی صنوف هشدار داد
دادستان عمومی ابرکوه به متخلفان اقتصادی صنوف هشدار داد
یزد – ایرنا – دادستان عمومی و انقلاب ابرکوه در بازدید از برخی صنوف مختلف شهر از جمله میوه فروشی، لوازم‌ آرایشی و بهداشتی، خواروبارفروشی، لوازم‌خانگی و … به متخلفان اقتصادی هشدار داد .

محمدحسین ابراهیمی شامگاه پنجشنبه در حاشیه بازدید سرزده از تعدادی واحدهای صنفی به خبرنگار ایرنا گفت: این بازدیدها در راستای تأکید رئیس قوه قضاییه برای برخورد باکم فروشان ، گران‌فروشان و متخلفان صنفی ادامه خواهد داشت .
وی افزود: دفاع از حقوق مردم در اولویت برنامه‌های کاری دادگستری قرارگرفته و روند بازدیدها همچنان تا ایجاد تعادل در بازار ادامه خواهد داشت.
ابراهیمی خاطرنشان کرد: در این بازدیدها موارد تخلف اصناف ازجمله نداشتن برچسب قیمت، موجود نبودن برگ های خرید، وجود اجناس قاچاق در مغازه‌ها، وجود مواد خوراکی غیراستاندارد و نداشتن پروانه کسب موردبررسی قرار گرفت.
دادستان عمومی و انقلاب ابرکوه یادآور شد: در این بازدیدها به برخی صنوف متخلف تذکر داده شد و به اداره صنعت، معدن و تجارت مبنی بر برخورد قاطع با گران‌فروشی و جمع‌آوری کالاهای خارجی که قاچاق محسوب می‌شود، موارد تخلف توسط بازرس این اداره ثبت شد .
وی خاطرنشان کرد: برای صنوف متخلف در مرحله نخست تذکر و هشدارهای لازم و در صورت تخلف مجدد ، طبق قانون، شعارنوشته مربوط به گران‌فروشی در مقابل صنف مربوطه نصب و در صورت تکرار مجدد با هماهنگی قاضی تعزیرات، احکام بازدارنده برای متخلفین صادر و به مردم معرفی خواهند شد .
این مسئول قضایی ابرکوه بیان کرد: در بازدید از یکی از مغازه‌ها به علت گران‌فروشی، نداشتن نصب اتیکت قیمت، محو قیمت روی جلد اجناس، نداشتن مجوز پروانه کسب و داشتن کالای قاچاق خارجی بدون مجوز بهداشت تعطیل شد.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ابرکوه تصریح کرد: پس از اجرای طرح برخورد با رباخواران، طرح مبارزه با گران‌فروشی و برخورد قاطعانه با اصناف متخلف آغاز شد.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت( صمت) ابرکوه هم در حاشیه بازدید دادستان عمومی و انقلاب ابرکوه از چند واحدهای صنفی این شهرستان گفت: در آینده گشت مشترک دادستانی و این اداره و بازرسی در روزهای آینده از واحدهای صنفی برای اجرای قوانین مربوط ادامه خواهد داشت .
سید مسعود میرحسینی با قدردانی از همکاری دادستان عمومی و انقلاب از شهروندان خواست ، هرگونه تخلف واحدهای صنفی را با شماره تلفن ۱۲۴ و ۳۲۸۲۹۸۹۴ این اداره گزارش کنند.
شهرستان ابرکوه هزار و ۷۰۰ واحد صنفی دارد.
مرکز این شهرستان ۵۳ هزارنفری در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.
۷۵۴۰/ ۲۰۴۷/

خبر جدید  تولید برق یزد در مسیر حمایت داخلی و صرفه جویی ارزی


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد