3:15:43 - یکشنبه 28 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دانشگاه‌های دولتی با هزینه بالا دانشجوی فاقد مهارت تربیت می‌کنند
دانشگاه‌های دولتی با هزینه بالا دانشجوی فاقد مهارت تربیت می‌کنند
یزد ـ رئیس دانشگاه امام جواد (ع) یزد گفت: دانشگاه‌های دولتی با دریافت مبالغ هنگفت از دولتی که در شرایط سخت مالی بسر می‌برد، دانشجویان فاقد مهارت تحویل جامعه می‌دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی وحدت عصر امروز در نشستی خبری با بیان اینکه دانشگاه امام جواد (ع) استان یزد، اولویت خود را بر مهارت آموزی به دانشجویان متمرکز کرده است، اظهار داشت: دانشگاه امام جواد (ع) به عنوان یک دانشگاه غیرانتفاعی در شرایط بسیار نابرابر با دانشگاه‌های دولتی قرار گرفته است و واقعیت این است که این دانشگاه برای سود و سودآوری کار نمی‌کند و نگاه ما به رسالت اجتماعی است که بر عهده داریم.

وی عنوان کرد: ما اکنون با رقابت در دولت هستیم، دولتی که پول ندارد اما برای خودش خرج تراشی می‌کند اما خرجی که می‌کند، سرمایه گذاری نیست زیرا در شرایطی که در دانشگاه‌های دولتی به طور میانگین بین ۱۸ تا ۲۲ میلیون تومان برای هر دانشجو هزینه می‌پردازد و از سوی دیگر استهلاک ساختمانها و تجهیزات آن بسیار بالاست، دانشجوی فاقد مهارت نیز تحویل جامعه می‌دهد.

وحدت تصریح کرد: این مدیریت ناکارآمد سبب شده در استانی نظیر یزد با موجی از فارغ التحصیلان بیکار مواجه باشیم در حالی که یزد به شدت نیازمند فارغ التحصیلان دارای مهارت است.

عضو هیئت علمی دانشگاه یزد ادامه داد: سیاستگذاری ها در آموزش عالی کشور ما در طول چند دهه مناسبت نبوده و اکنون با ظرفیت‌های خالی در دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی مواجه هستیم اما مبنای کار ما در دانشگاه امام جواد (ع) خروجی مناسب و کاربردی بودن نتیجه کار است.

وی تصریح کرد: در همین راستا ۳۰ کد رشته ناکارآمد در این دانشگاه به طور کامل حذف شد و رشته‌هایی تأسیس شد که بازار کار نیازمند آن است.

خبر جدید  اوقات شرعی به افق یزد

وحدت خاطرنشان کرد: این در حالی است که در دانشگاه‌های قدیمی که با بودجه‌های هنگفت دولتی اداره می‌شوند، رشته‌هایی در حال تدریس است که هیچ مزیتی جز تحویل فارغ التحصیلان فاقد مهارت و بیکار ندارد.

وی به تشریح ویژگی‌ها و مزایای دانشگاه امام جواد (ع) و رشته‌های کاربردی آن پرداخت و اظهار داشت: به دنبال رفع نقایص و کمبودها و نزدیک شدن به استانداردهای وزارت علوم برای تبدیل شدن به دانشگاه هستیم اما واقعیت است که اکنون در شرایطی هستیم که دولت در پی ساماندهی دانشگاه‌ها و تلفیق آنهاست.

به گزارش مهر، دانشگاه امام جواد (ع) یزد در حال حاضر دارای ۴۹ رشته تحصیلی، ۳۴ عضو هیئت علمی و ۲۲۲ استاد حق التدریس و حدود ۲ هزار دانشجو است.

کد خبر ۴۶۰۱۹۴۷


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد