10:14:22 - چهارشنبه 11 نوامبر 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دانش آموزان بازمانده از تحصیل، ولی نعمت ما هستند
دانش آموزان بازمانده از تحصیل، ولی نعمت ما هستند
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان فاطمه الزهرا (س) یزد در نامه‌ای خطاب به وزارت آموزش و پرورش نوشت: چه بسیارند دانش آموزانی که در منطقه‌شان اینترنت و تلویزیون وجود ندارد و از کمترین حق آموزش خود محروم هستند.

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان فاطمه الزهرا (س) یزد در نامه‌ای خطاب به وزارت آموزش و پرورش نوشت: چه بسیارند دانش آموزانی که حتی در منطقه شان اینترنت و تلویزیون وجود ندارد و از کمترین حق آموزش خود محروم هستند.

متن کامل این نامه به شرح زیر است:

چند روزی از روز دانش آموز می‌گذرد، روزی که دانش‌آموزان حساسیت برهه زمان خویش را دریافتند؛ با مشت‌های گره کرده به تظاهرات پرداخته و تنی چند، سپر تیر‌های مأموران شدند. داغی که هرگز فراموش نخواهد شد و به همین سبب آن روز، روز دانش آموز نام گرفت. انقلاب با حماسه‌ها و بصیرت‌های ملت پیروز شد، چه بسیار بودند دانش آموزان با بصیرتی که نقاط حساس تاریخ را درک می‌کردند و در آن نقاط به جای سکوت و به کنجی خزیدن، جان در کف نهاده و فریاد سر دادند.

خبر جدید  تیم بدمینتون دانشگاه یزد در جمع ۴ تیم برتر کشور قرار گرفت+ نتایج

اکنون که انقلاب به ثمر نشسته است، آیا صحیح است که از تربیت دانش‌آموزان، سرمایه‌های ایران زمین، غافل شویم؟ آن‌ها همان کسانی بودند که در هر مرحله از انقلاب یاری‌گر بودند. حال در برهه‌ای از زمان هستیم که کشور درحال دست و پنجه نرم کردن با مهمان ناخوانده‌ای است که کرونا ویروس نام دارد، از دولت و وزارت آموزش و پرورش انتظار می‌رود که ورود جدی تری به عرصه‌ی تعلیم و تربیت کند و آمار دقیق از دانش آموزان بازمانده از تحصیل و دانش آموزانی که به دلایل مختلف که در صدر آن‌ها مسائل اقتصادی است و توانایی لازم جهت فراهم کردن لوازم و فرصت‌ها برای علم و ادب آموزی را ندارند، به دست بیاورد و تلاش مضاعفی را جهت سازمان دهی این افراد و پیگیری جهت خدمت رسانی تربیتی و آموزشی داشته باشد. چه بسیارند دانش آموزانی که حتی در منطقه شان اینترنت و تلویزیون وجود ندارد و از کمترین حق آموزش خود محروم هستند. برای مثال در استان سیستان و بلوچستان چهارصد هزار نفر و در یزد چهارده هزار از دانش آموز فاقد امکانات برای آموزش به صورت مجازی هستند و در استان‌های دیگر قس علی هذا. این ملت به فرموده‌ی امام خمینی، ولی نعمت ما هستند برای، ولی نعمتان خود چه کردیم؟

خبر جدید  گردشگران نوروزی از کدام مناطق تاریخی یزد بازدید کنند/ تزریق آرامش و سکوت کویر را در یزد تجربه کنید

علی الحال، اگر دوباره جنگ شود و ذره‌ای از خاک میهن مورد تهدید قرار گیرد، یقیناً بسیارند دانش آموزان پرصلابتی که آماده جانفشانی اند، مگر نه اینکه آینده و سرفرازی این مرز و بوم به دست همین دانش آموزان رقم میخورد! پس توجه به امر تعلیم و تربیت نیز باید درکنار هر مسئله‌ای دیگر شایان توجه قرار گیرد تا فردا روزی این امید به بار نشیند. تقاضای ما از نهاد آموزش و پرورش این است که هر چه سریع‌تر به وضع تعلیم و تربیت دانش آموزان این مرز و بوم رسیدگی کند و از هیچ تلاشی فروگذاری نکند. حق آموزش حق مسلم همه‌ی فرزندان این سرزمین است و ما خواستار عدالت آموزشی برای این فرزندان هستیم. تحول جامعه به دست تحول در آموزش و پرورش است.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  نشریه علمی فرهنگی راهبرد دانشگاه یزد در جشنواره کشوری نشریات اول شد
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
شعار سال