21:04:38 - سه‌شنبه 12 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دانش آموزان مهریز نقاشی هایی در اهمیت منابع طبیعی خلق کردند
دانش آموزان مهریز نقاشی هایی در اهمیت منابع طبیعی خلق کردند
یزد – ایرنا – جمعی از دانش آموزان مهریز در خصوص اهمیت حفظ ، احیای منابع طبیعی و درختکاری در آخرین روز هفته منابع طبیعی ( ۱۵ الی ۲۱ اسفند) در مسابقه نقاشی شرکت کردند و آثاری را در این ارتباط خلق کردند.

به گزارش ایرنا، این برنامه به صورت نمادین روز سه شنبه با حضور امام جمعه، مدیر آموزش و پرورش، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری و جمعی از فرهنگیان در دبستان دخترانه پروین اعتصامی این شهر برگزار شد.
رئیس اداره منایع طبیعی و آبخیزداری مهریز گفت: حفظ عرصه های طبیعی سرمایه ملی است و باید با فعالیت های فرهنگی و هنری نسبت به فرهنگ سازی آن اقدام کرد.
سیدعلی باقری افزود: برگزاری مسابقات نقاشی با همکاری آموزش و پرورش برای انتقال مفاهیم مختلف به خصوص در حوزه منابع طبیعی باید جدی گرفته شود.
در این برنامه که تعدادی از والدین دانش آموزان حضور داشتند، دانش آموزان دسته جمعی سرودی در خصوص درخت و درختکاری اجرا کردند و با نقاشی آثاری از اهمیت عرصه های طبیعی خلق کردند.
در ادامه شرکت کنندگان با غرس تعدادی نهال در حیاط مدرسه هفته منابع طبیعی را گرامی داشتند.
وسعت عرصه‌های منابع طبیعی مهریز ۶۰۰ هزار هکتار است و مرکز این شهرستان ۵۵ هزارنفری در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.
۹۸ درصد مساحت استان به وسعت هفت میلیون و ۳۰۰ هزار هکتار را عرصه‌های منابع طبیعی تشکیل می‌دهد که ۳۸ درصد عرصه‌ها( ۲ میلیون و ۶۵۰هزار هکتار) اراضی بیابانی است.
همچنین ۱۳ منطقه تحت فرسایش بادی به مساحت یک‌میلیون و ۲۱۲ هزار هکتار در یزد شناسایی شد که این کانون‌ها تقریباً در تمام شهرستان‌های استان پراکنده است.
مهریز ۱۰ هزار دانش آموز و ۱۰۰ مدرسه دارد.
از ۱۵ تا ۲۱ اسفندماه هفته منابع طبیعی نام‌گذاری شد و امسال شعار این هفته هم منابع طبیعی بزرگ‌ترین سرمایه ملی انتخاب‌شده است.
۷۵۳۶/ ۲۰۴۷/

خبر جدید  نگاه عاطفی بچه ها در مراکز شبه خانواده به وجود خانواده است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد