19:39:15 - شنبه 9 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
داوران نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم «شهرهای میراث جهانی، یزد» را بیشتر بشناسیم
داوران نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم «شهرهای میراث جهانی، یزد» را بیشتر بشناسیم
نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم «شهرهای میراث جهانی، یزد» این روزها در حال شناخت بهترین آثار خود است و داورانی ملی به بررسی این آثار می‌پردازند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، نخستین جشنواره بین المللی فیلم «شهرهای میراث جهانی، یزد» این روزها دوباره به یزد حال و هوای سینمایی داده و تلاطمی خوب در بین علاقه مندان به این رشته به ویژه نوجوانان ایجاد کرده است.

این جشنواره این روزها به مرحله داوری آثار خود رسیده و عباس ملازینلی مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد و دبیر این جشنواره داورانی که به بررسی آثار این جشنواره می پردازند را شامل «نرگس آبیار»، «حسین روشن بخش» و «محمدحسین ﺻــﺎﻟﺤﯽ آرا» معرفی کرده است.

در این مطلب به معرفی اجمالی از داوران این جشنواره که هر یک سابقه فعالیتهای مرتبط با این حوزه را داشته و تاکنون افتخارات بسیاری کسب کردهاند میپردازیم.

«نرگس آبیار» متولد ۱۳۵۰ در تهران و اصالتا یزدی است، وی نویسنده، کارگردان، فیلمنامهنویس و دانش آموخته رشته ادبیات فارسی است، داستاننویسی را از ۱۳۷۶ آغاز کرده و تاکنون هفت فیلم داستانی، مستند و چهار فیلم سینمایی را کارگردانی کرده است.

خبر جدید  صنعت «کاشی و سرامیک» برای ‌‌۱۵ هزار غیر‌بومی در میبد ایجاد اشتغال کرده است

آبیار در سالهای فعالیت هنری خود برای فیلمهایش در جشنوارههای متعدد و معتبر ملی و بینالمللی جوایز ارزندهای را از جمله جایزه بهترین کارگردانی و بهترین فیلم از جشنواره فیلم کرتل زنان فرانسه، سیمرغ بلورین ویژه هیئت داوران سی و دومین جشنواره بینالمللی فیلم فجر، جایزه ویژه هیئت داوران از جشنواره فیلم والاکولومسکی روبژ مسکو، جایزه بهترین فیلمساز زن از جشنوارههای جیپورهند و داکا بنگلادش، جایزه بهترین کارگردانی از جشنواره فیلم زنان ونکوور کانادا، جایزه بهترین کارگردانی از جشنواره شبهای سیاه تالین، جایزه بهترین کارگردانی از جشنواره ۳۷فیلم فجر و غیره را برای فیلمهای «اشیا از آنچه در آیینه میبینید به شما نزدیک ترند»، «شیار۱۴۳»، «نفس» و «شبی که ماه کامل شد» در کارنامه خود دارد.

خبر جدید  استاندار یزد: نظارت بر قیمت‌های بازار یک کار جمعی است

وی در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر، عضو هیئت انتخاب جشنواره در بخش مسابقه بوده و جشنواره فجر امسال برای او و فیلم جدیدش «شبی که ماه کامل شد» 6 سیمرغ بلورین به ارمغان آورد.

«حسین روشن بخش یزدی»، هم فارغ التحصیل کارگردانی سینما از دانشکده سینما و تئاتر، مدرس سینما، فیلمنامه نویس و کارگردان یزدی است.

وی نویسندگی و کارگردانی سریالهای تلویزیونی، مجموعههای انیمیشن، و ساخت تعدادی فیلم کوتاه داستانی و مستند را در کارنامه خود دارد.

روشن بخش که مدیرسابق انجمن سینمای جوانان یزد بوده است تاکنون در بیش از ۱۵ جشنواره متعدد فیلم ملی به عنوان عضو هیئت انتخاب و داوری فعالیت کرده است.

«محمدحسین ﺻــﺎﻟﺤﯽ آرا»، ﻋﮑــﺎس و فیلم ﺳــﺎز، ﻓﻌﺎﻟﯿــﺖﻫــﺎی ﺣﺮﻓــﻪای ﺧــﻮد را از ﺳــﺎل ۱۳۸۴ آﻏــﺎز کرده است، وی دﺑﯿﺮ ﻋﮑـﺲ ﺧﺒﺮﮔـﺰاری ﺗﺴـﻨﯿﻢ ﺑـﻮده و ﺳـﺎﺑﻘﻪ ﻋﮑﺎﺳـﯽ ﻣﺴـﺘﻨﺪ ﺑـﺮای ﺳـﺎزﻣﺎن ملل ﻣﺘﺤـﺪ را در ﮐﺎرﻧﺎﻣــﻪ ﺧــﻮد دارد.

خبر جدید  وزیر علوم «تیمچه مرتاض» را در دانشکده هنر و معماری دانشگاه یزد افتتاح کرد

صالحی آرا ﻫﻤﭽﻨــﯿﻦ در ادوار مختلف به عنوان ﻋﮑــﺎس ﺧﺒــﺮی در خبرگزاریها و مطبوعات مختلف کشوری فعالیت کرده اﺳــﺖ. ﻋﮑﺎﺳــﯽ از ﭘــﺮوژهﻫــﺎی ﺳــﯿﻨﻤﺎﯾﯽ و ﺗﺌــﺎﺗﺮ و ﻫﻤﭽﻨــﯿﻦ ﻋﮑﺎﺳــﯽ ﺻــﻨﻌﺘﯽ از دﯾﮕﺮ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖﻫﺎی وی ﻣﺤﺴﻮب میشود.

وی مدرس عکاسی است و همچنین در حوزه سینما، کارگردانی، نقد فیلم، ﺑﺮﮔــﺰاری دورهﻫــﺎی آﻣﻮزﺷﯽ ﮐﺎرﮔﺮداﻧﯽ فیلم ﮐﻮﺗﺎه و ﻧﻘﺪ فیلم، ساخت چندین فیلم مستند و کوتاه داستانی، دﺳـﺘﯿﺎری ﮐـﺎرﮔﺮدان و ﺑﺮﻧﺎﻣـﻪرﯾـﺰی ﭘـﺮوژهﻫـﺎی مختلف ﺳﯿﻨﻤﺎﯾﯽ و تلوﯾﺰﯾﻮﻧﯽ را در کارنامه خود دارد و تاکنون داور ۸ دوره ﺟﺸﻨﻮاره ﻋﮑﺲ ملی ﺑﻮده اﺳﺖ.

انتهای پیام/ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد