11:27:12 - چهارشنبه 15 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
درآمدهای نفتی فرهنگ کارآفرینی را نابود کرد/ اختصاص یک‌سوم بودجه کشور به آموزش و پژوهش
درآمدهای نفتی فرهنگ کارآفرینی را نابود کرد/ اختصاص یک‌سوم بودجه کشور به آموزش و پژوهش
ایلنا: معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با انتقاد از بی توجهی به نوآوری و خلاقیت گفت: درآمدهای نفتی فرهنگ کارآفرینی را نابود کرد و کسی دنبال نوآوری برای درآمدزایی نرفت.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با انتقاد از بی توجهی به نوآوری و خلاقیت گفت: درآمدهای نفتی فرهنگ کارآفرینی را نابود کرد و کسی دنبال نوآوری برای درآمدزایی نرفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سورنا ستاری در جریان سفر یکروزه خود به یزد در نشست شورای هماهنگی فناوری و نوآوری استان که در مرکز رشد پارک علم و فناوری یزد برگزار شد اظهار داشت: ظرفیتهای استان یزد در حوزه علم و فناوری و دانش بنیان بینظیر است و این استان ی را در زمره استانهای توسعه یافته با مزیت رقابتی نیروی انسانی می دانیم.

وی با تاکید بر اینکه برای توسعه فناوری و نوآوری و اقتصاد دانش بنیان نیاز به همدلی و هماهنگی همه دستگاهها در یک اکوسیستم فناوری و نوآوری داریم ادامه داد: لازم است با تغییر در نوع نگاه به این حوزه به ویژه تقویت آموزش ها و پژوهش ها شاهد تغییرات اساسی و شکوفایی باشیم.

خبر جدید  وزارت کشور حکم شهردار منتخب یزد را تایید کرد

معاون علمی و فناوری ریاست جمهور با بیان اینکه در حال حاضر یک سوم بودجه کشور به آموزش و پژوهش اختصاص دارد ادامه داد: پرورش و آموزش پزشکی هم در این بودجه سهم دارند اما نتوانستیم آنگونه که باید در حوزه آموزش و پژوهش رشد و رویش داشته باشیم.

وی با تاکید بر تغییر نوع نگاه به فناوری و نوآوری اضافه کرد: متاسفانه به توسعه اقتصاد دانش بنیان بر اساس ظرفیت ها و اکوسیسیتم محیط و جغرافیا بی توجه بودیم و تا توانستهایم کارخانههای مختلف به نام صنعت ایجاد کردهایم.

خبر جدید  زمان بررسی صلاحیت شهردار منتخب یزد مشخص شد

ستاری افزود: باید در استانهایی مانند اصفهان و یزد به لحاظ زیست بوم و ظرفیتهایی که در آنها وجود دارد زیرساخت های گردشگری و شرکت های دانش بنیان را رشد می دادیم و به استارت آپ ها توجه کنیم.

وی با اعلام آمادگی این معاونت برای تأمین زیرساختهای لازم برای ایجاد کارخانه نوآوری در استان یزد خبر داد و گفت: دولت در این زمینه نقش حمایتی خود را ایفا می کند اما شتاب دهنده های بخش خصوصی باید در این حوزه سرمایه گذاری کنند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با بیان اینکه شتاب دهنده ها می توانند کارخانه نوآوری را به زایشگاهی برای شرکت های دانش بنیان تبدیل کنند اظهار داشت: استقرار شرکتهای دانش بنیان و فناورانه آینده را تضمین میکند و اگر سیستمهای سنتی خود را همراه با تکنولوژی نکنند در آینده بازار خود را نیز از دست میدهند.

خبر جدید  همه‌ی مدیران خود را با شتاب مناسب فعالیت‌ها در استان یزد هماهنگ کنند

به گزارش ایلنا، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در سفر یک روزه به استان یزد از چند شرکت دانش بنیان و فناورانه بازدید کرد و در شورای راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان نیز شرکت خواهد داشت.


منبع :: درآمدهای نفتی فرهنگ کارآفرینی را نابود کرد/ اختصاص یک‌سوم بودجه کشور به آموزش و پژوهش

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد