به گزارش خبرگزاری برنا از یزد، آیین تجلیل از هنرمندان برگزیده سال ۹۷، معرفی چهره برتر هنر اتقلاب در استان یزد و تجلیل از پیشکسوتان عرصه هنر و ادبیات چهل سال گذشته،همراه با رونمایی از شش کتاب شعر، با حضور" محمد علی طالبی" و یادبود هنرمند شهید «سیدجلیل ساداتی» در سالن برق منطقه ای شهید عباسپور یزد برگزار شد.

استانداریزد در این مراسم با تبریک اعیاد شعبانیه عنوان کرد:جای چنین برنامه ها و مراسم هایی که هنرمندان را در رشته های مختلف گرد هم آوَرَد و از برترین ها تجلیل کند در استان خالی بود و امروز به مناسبت هفته هنر انقلابی این اتفاق با نام و یاد شهدای بزرگواری که هنرمندان و هنردوستان یاد و خاطره آن ها را گرامی می دارند،تحقق یافت.

«محمدعلی طالبی» افزود: اقدام نیکوییست که این مراسم به نام و یاد شهید آوینی که در جامعه و به ویژه در نگاه هنرمندان جایگاه برجسته ای دارند و شهید ساداتی که از شهدای هنرمند استان بوده نامگذاری شده است.

"طالبی" خاطرنشان کرد:لازم است که در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب وضعیت هنر را مورد ارزیابی دقیق قرار دهیم و پستی ها و بلندی هایی که هنر کشور در این دوران طی کرده را بررسی و برای مسیر آینده برنامه ریزی کنیم.

وی گفت:کشور به مدد هنرمندان در رشته های مختلف توانست افتخارات بسیار زیادی را به دست آوَرَد و در استان یزد نیز به واسطه فضای بسیار خوب و سالمی که برای رشد هنر فراهم آمده،شاهد جوشش هنر در رشته های مختلف بوده ایم.

عالی ترین مقام اجرایی استان ادامه داد: مهم ترین ظرفیتی که انقلاب برای هنر فراهم کرد، ایجاد بسترهایی برای رشد هنر در همه اقشار جامعه بود و هم اکنون نیز شاهدیم که هنر از محدود شدن به قشری خاص فاصله گرفته و وارد زندگی اقشار مختلف جامعه شده است.

خبر جدید  رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان با استاندار یزد دیدار کرد

"طالبی" افزود: با توجه به این ظرفیت مهم ، بسیاری از هنرمندان توانستند فضای کشور و جامعه را عرصه هنرمندی خود کنند و آثار بسیار خوبی را خلق نمایند که در معرض دید و قضاوت مردم قرار گیرد و به شکلی اثرگذار، ایفاء نقش نماید.

استاندار یزد یادآور شد: امیدواریم به نام هنر انقلابی همه هنرمندان استان زیر یک سقف و برای تجلی هنری که به دنبال حقیقت است تلاش کنند و چه خوب است که در این مراسم، به جای خط کشی بین افراد و تقسیم به انقلابی و غیر انقلابی به تعریف هنر، با نگاه اصالت و حقیقت پرداخته شده است.

طالبی در پایان با ابراز امیدواری برای موفقیت روزافزون هنرمندان استان عنوان کرد: هرگاه فضا برای فعالیت همه هنرمندان فراهم و زمینه برای همگرایی،همبستگی، همراهی و رقابت سالم و سازنده در بین جامعه هنری وجود داشته باشد، ماحصل چنین رقابتی رشد هنر ورزی در استان و خلق آثار فاخر و ماندگار در سطح ملی و بین المللی خواهد بود.