به گزارش خبرگزاری برنا از استان یزد، رئیس شورای اسلامی شهر یزد در نشست اعضای کمیسیون های حقوقی و فرهنگی با هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان به نقش این کانون اشاره و عنوان کرد: با اجرای قانون و نظارت ها شاهد بهتر شدن امور خواهیم بود و این هم با قضات و وکلا شریف محقق می شود.

غلامعلی سفید ادامه داد: توان و پتانسیل های خوبی وجود دارد که چند طرح اساسی که برای کشور نیاز است طراحی و برای تصویب به شورای عالی استان ها ارسال شود.

خبر جدید  انتصاب سرپرست فرمانداری شهرستان مهریز

وی افزود: در بحث مسائل اجتماعی و توجه به معضلات آن برنامه های خوبی در دست اجراست و ساماندهی این مهم در حال انجام است در حالی که در گذشته نسبت به آن توجهی صورت نمی گرفت.

رییس شورای شهر یزد با اشاره به روند انتخاب شهردار اظهار داشت: در زمینه انتخاب شهردار بارها اعلام کردیم شورایی نخواهیم بود که شهردار را دیگران انتخاب کنند و از این حق کوتاه نمی آییم. بارها علیه ما مطلب نوشته شد و تلاش کردند شهرداری انتخاب شود که مورد قبول خود باشد اما ما طبق قانون شوراها پیش رفتیم و شهرداری با رای اکثریت انتخاب کردیم.

خبر جدید  نوزاد ۵.۱ کیلوگرمی در اردکان متولد شد

وی در ادامه تصریح کرد: اینکه دیگران مقابل ما باشند و اجازه ندهند دیپلماسی رعایت شود و روبروی قانون شورا بایستند کار پسندیده ای نیست.

سفید بیان کرد: باید کسی را برای شهرداری انتخاب می کردیم که بتواند برای این شهر کاری انجام دهد وگرنه می توانستیم یک فرد معمولی را انتخاب کنیم در حالیکه توان بالایی برای اداره شهر نداشته باشد.

خبر جدید  داعیه هنر انقلاب اسلامی در نوردیدن مرزها است

وی خاطرنشان کرد: همچنین موضوع انحلال شورا را مطرح می کنند در حالی که ما شهردار را انتخاب کردیم و این انتخاب هم به صورت شورایی صورت گرفت؛ حال افراد مشخصی سنگ اندازی می کنند و نمیگذارند این شورا شهردارش را خودش انتخاب کند. اینها مسائلی است که در آن به کمک کانون وکلای دادگستری نیاز داریم تا نه از حق شخصی، بلکه از حق رای شورایی دفاع کند.