به گزارش خبرگزاری برنا از استان یزد؛ مسعود شریعتی مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با بیان اینکه شعار امسال در در چهلسالگی انقلاب تحت عنوان «چهل سال ورزش، چهل سال افتخار» نامگذاری شده است؛ عنوان داشت: خوشبختانه عرصه ورزش در چهلساله انقلاب در همه عرصهها افتخارآمیز بوده است. امروزه عرصه ورزش از بالندگی خوبی برخوردار شده و این سیستم توانسته جایگاه اصلی خود را پیدا کند.

وی در ادامه افزود: خوشبختانه سیستم ورزش در سراسر کشور توجه ویژه به نقاط محروم داشته است؛ چنانچه وزارت ورزش با برنامههای مطلوب خود پروژههای نیمهتمام و جدیدی را در نظر گرفته و بر روی این پروژهها اهتمام ویژه دارد.

شریعتی در تشریح برنامه های اداره کل ورزش و جوانان استان یزد در ایام الله دهه فجر ۹۷ بیان داشت: در ایامالله دهه فجر بیش از ۱۸ پروژه که اکثراً چمنهای مصنوعی هستند، در نظر گرفته شدهاند تا در سطح استان یزد به بهرهبرداری برسند.

شریعتی از به بهرهبرداری رسیدن بیش از ۴۰ خانه ورزش روستایی بااعتباری بالغبر ۴۰۰ میلیون تومان به مناسبت ایامالله دهه فجر در روستاهای استان خبر داد و تصریح کرد: این مهم در ۴۰ نقطه از استان در ایامالله دهه فجر به بهرهبرداری میرسد؛ همچنین بخشی از اعتبارات این مهم با همکاری شورای مبارزه با مواد مخدر تأمین شده است.

خبر جدید  توسعه کتابخوانی ظرفیت های فرهنگی و اجتماعی را تقویت می کند

وی در ادامه افزود: درواقع در نقاط مختلف استان یزد طرحهایی در دست اقدام است که با توجه به مشکلات اقتصادی حاکم بر جامعه با مشکل روبهرو شدهاند که امیدواریم این طرحها با برطرف شدن مشکلاتشان، به دست مسئولین کشوری و استانی تا پایان سال به بهرهبرداری برسد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد با اشاره به پروژههای در دست اقدام تا پایان سال جاری توسط این اداره کل، عنوان کرد: در این راستا پروژهای که در ایامالله دهه مبارک فجر در دست اقدام است، سالن بینالمللی اسکواش یزد که بااعتباری بالغبر دو میلیارد تومان آماده بهرهبرداری است که امیدواریم به دست مسئولین کشوری در ایامالله دهه فجر به بهرهبرداری برسد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد با بیان اینکه استان یزد یکی از قطبهای اصلی اسکواش در سطح کشور قلمداد می شود؛ لذا مکانی برای میزبانی مسابقات بینالمللی را قطعاً نیاز دارد، تصریح کرد: درواقع دستاوردهای انقلاب اسلامی بایستی به نسل جوان منتقل شود؛ چراکه آنها دوران قبل از انقلاب را درک نکردهاند.

خبر جدید  سمن ها مطالبه گران نسل جوانان هستند

شریعتی با اشاره به دستاوردهای عرصه ورزش استان یزد بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: در استان یزد قبل از انقلاب در راستای تعداد ورزشکاران سازمانیافته هیچ پارامتری وجود نداشته است؛ اما در سال گذشته تعداد ورزشکاران سازمان یافته استان ۶۴ هزار و ۳۱۶ نفر و امسال این تعداد بیش از ۶۷ هزار و ۵۰۴ بوده است.

وی ادامه داد: قبل از انقلاب تعداد تیمهای حاضر در لیگ کشوری دو تیم بوده که این آمار در سال گذشته ۸۱ تیم و در سال جاری بیش از ۷۵ تیم بوده است؛ همچنین تعداد تیمهای حاضر در لیگ برتر قبل از انقلاب صفر بوده و در سال ۹۶ این آمار ۳۶ و امسال ۳۳ تیم بوده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد با بیان اینکه استان یزد در دوران قبل از انقلاب هیچ مقامی تیمی نداشته است، یادآور شد: این تعداد در سال گذشته ۴۵ مقام و امسال ۴۲ مقام بوده است؛ همچنین اعزام برونمرزی در دروان قبل از انقلاب در استان هیچ معنایی نداشته که در سال گذشته بیش از ۵۲ تیم در استان اعزام برونمرزی داشتهایم و همچنین این تعداد در سال جاری ۵۹ نفر بوده است.

خبر جدید  دفتر خبرگزاری برنا استان یزد افتتاح می شود

این مقام مسئول با اشاره به اینکه استان یزد در سال گذشته ۵۹۲ مدال در رشتههای مختلف را کسب کرده و این آمار در سال جاری ۶۵۰ مدال بوده است، اضافه کرد: تعداد میزبانیهای بینالمللی استان در سال گذشته سه مورد و در سال جاری سه مورد بوده است؛ درصورتیکه این مهم در دوران قبل از انقلاب هیچ معنایی نداشته است.

شریعتی اضافه کرد: قبل از انقلاب هیچ باشگاه رسمی به ثبت رسیده ورزشی در سطح استان وجود نداشته است؛ اما در سال گذشته ۴۸۳ باشگاه در استان به ثبت رسیده به این معنا که خوشبختانه گرایش جوانان به امر ورزش خوشبختانه افزایش یافته است.

وی در پایان با اشاره به اینکه امروزه خوشبختانه توسط اداره کل ورزش و جوانان استان یزد اقدامات خوبی برای جوانان فراهم شده است، افزود: برنامههای بزرگی در حوزه فرهنگی و ورزشی در سطح استان تدارک دیده شده است؛ همچنین درصددیم به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به همت صداوسیمای مرکز یزد از ۴۰ فعال ورزشی تجلیل به عمل آورده شود.