15:47:49 - دوشنبه 17 سپتامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دستگاه‌های فرهنگی از ظرفیت ادبای یزد برای تولیدمحتوا استفاده کنند
دستگاه‌های فرهنگی از ظرفیت ادبای یزد برای تولیدمحتوا استفاده کنند
به گزارش خبرنگار مهر، عباس حیدری ظهر امروز در نشستی با فرهیختگان فرهنگ و ادب پارسی استان یزد با بیان اینکه نیاز فرهنگی جامعه امروز ترویج شعر و ادب فارسی است، بر ضرورت هم‌افزایی دستگاه‌های فرهنگی برای توسعه فرهنگ عمومی تاکید کرد و اظهار داشت: جای گفتمان شعر و ادب فارسی در جامعه خالی است. […]

به گزارش خبرنگار مهر، عباس حیدری ظهر امروز در نشستی با فرهیختگان فرهنگ و ادب پارسی استان یزد با بیان اینکه نیاز فرهنگی جامعه امروز ترویج شعر و ادب فارسی است، بر ضرورت هم‌افزایی دستگاه‌های فرهنگی برای توسعه فرهنگ عمومی تاکید کرد و اظهار داشت: جای گفتمان شعر و ادب فارسی در جامعه خالی است.

وی بیان کرد: در وضعیت کنونی کشور ادیبات می‌توانند با حضور پرشور و موثر خود در عرصه‌های مختلف روحیه نشاط، شادابی و امید را در جامعه بدمند.

خبر جدید  افزایش 11 درصدی بازدید از موزه های استان یزد

حیدری، گفتمان شعر و ادب را یکی از مهمترین راهکارهای توسعه اجتماعی و فرهنگی دانست و افزود: گفتمان شعر و ادب فارسی باید به مباحث و ادبیات سیاسی هم وارد شود.

سرپرست فرمانداری یزد همچنین با اشاره به ضرورت ورود گفتمان شعر و ادب به ادبیات سیاسی کشور عنوان کرد:‌ اگر این مهم اتفاق بیافتد، به طور قطع شاهد تحولات مثبت و سازنده ای در گفتمان سیاسی و مذاکرات و مناظره های سیاسی بین احزاب و گروه‌ها خواهیم بود.

خبر جدید  دستگیری شکارچیان متخلف در تفت

حیدری با بیان اینکه جای گفتمان شعر و ادب فارسی در جامعه خالی است،‌ تصریح کرد: توسعه فرهنگ عمومی به هم افزایی تمام دستگاه‌ها و دست‌اندرکاران مرتبط نیاز دارد.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری محافل حافظ خوانی و شاهنامه خوانی برای نهادینه کردن فرهنگ شعر و ادب فارسی خاطرنشان کرد: ادیبان و شاعران باید به مکان‌های فرهنگی موجود نظیر گذر فرهنگ وهنر، روح و جان ببخشند.

خبر جدید  شهدا با صداقت، اخلاص و نیت الهی با معبودشان معامله کردند

حیدری، فعال‌سازی انجمن‌های ادبی و توسعه آنها در محلات را ضروری دانست و گفت: دستگاه‌های فرهنگی از جمله سازمان فرهنگی ورزشی و اجتماعی شهرداری یزد از ظرفیت شاعران و ادیبان شاخص استان برای تولید محتوا و توسعه فرهنگی و اجتماعی استفاده کنند.

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد