19:28:35 - پنج‌شنبه 30 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دستگیری یک کارشناس رسمی دادگستری به جرم ارتشاء
دستگیری یک کارشناس رسمی دادگستری به جرم ارتشاء
ایلنا: رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد، از شناسایی و دستگیری یک نفر از کارشناسان رسمی دادگستری به جرم ارتشاء خبر داد.

رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد، از شناسایی و دستگیری یک نفر از کارشناسان رسمی دادگستری به جرم ارتشاء خبر داد.

به گزارش ایلنا، غلامعلی دهشیری در این رابطه اظهار داشت: در جریان رسیدگی به یک پرونده در خصوص یک ملک که در یکی از شعب دادگاه عمومی و حقوقی در حال رسیدگی بود با اعتراض خواهان به رأی کمیسیون ماده ۱۲ اداره کل راه و شهر سازی، موضوع به کارشناسی ارجاع میشود که در جریان اخذ نظریه کارشناسی ۳ نفره یکی از کارشناسان با خواهان پرونده ارتباط میگیرد و در قبال ارائه نظر کارشناسی به نفع خواهان، تقاضای دریافت سکه و یا وجه نقد میکند و تأکید میکند در غیر این صورت نظر به ضرر او خواهد داد.

خبر جدید  نیمی از مدارس اردکان، نیاز به بازسازی دارند/ ناگزیر به ۲ شیفته کردن مدارس هستیم

وی افزود: در این پرونده، خواهان نیز در کمال تعجب و ناچاراً جهت عدم تضییع حقوق احتمالی خود وجه نقد را که به خواسته متهم به صورت تراول تهیه شده بوده در اختیار کارشناس قرار میدهد.

این مقام قضایی تصریح کرد: طبق قانون رشوه دهنده (راشی) و رشوه گیرنده (مرتشی) هر دو مرتکب جرم شدهاند و قانونگذار برای هر دو طرف این جرم، مجازات تعیین کرده است.

وی با بیان اینکه هیچ راهی بهتر از پیشبرد امور در چارچوب قانون و شرع نیست، اظهار داشت: در این فقره پرونده دادگاه و کارشناسان متعهد به وظیفه شرعی و قانونی خود عمل میکنند و کسانی متضرر میشوند که با مطامع مادی به دنبال دور زدن قانون هستند.

خبر جدید  استقبال از دو شهید گمنام در یزد

رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد تأکید کرد: تمام تلاش مجموعه بر صیانت از اعتبار و آبروی مجموعه متعهد قضایی و کارشناسان صالح و امین و وکلای قانونمدار و متعهد دادگستری است و مدیران دستگاه قضایی و مراجع نظارتی اجازه نخواهند داد معدود افرادی که به لحاظ عدم تقید به احکام شرعی و مذهبی و زیادهخواهیهای مادی به دنبال انجام کار خلاف قانون و به شیوههای مجرمانه هستند، به اعتبار کل مجموعه لطمه وارد کند.

دهشیری گفت: انجام اعمال مجرمانه و تخطی از قانون سرانجام خوبی ندارد و حتی اگر در موارد نادری هم فردی بتواند از چشم تیز بین مأموران قانون فرار کند بالاخره در موارد دیگر در چنگ قانون گرفتار خواهد شد.

خبر جدید  استقرار پایگاه های امداد و نجاد در نقاط شلوغ و پر تردد/خدمت‌رسانی 16 پایگاه امداد و نجات به مسافران

وی تصریح کرد: نظریه کارشناسی مبنای صدور آراء قضایی است و چنانچه از روی عمد و یا سهو، گزارش کارشناسی خلاف واقع به محکمه ارائه گردد، میتواند موجب صدور یک رأی نادرست و تضییع حق و عدم اجرای عدالت را فراهم آورد، لذا پابندی به سوگند کارشناسی و عدم نگاه مادی به این رسالت خطیر، مسئلهای است که باید همواره سرلوحه امر کارشناسی قرار گیرد.


منبع :: دستگیری یک کارشناس رسمی دادگستری به جرم ارتشاء

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد