۲۰:۱۱:۲۰ - شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دولت ۲۰۰هزار میلیارد به بانک‌ها بدهکار است/توزیع هدفمند تسهیلات
دولت  ۲۰۰هزار میلیارد به بانک‌ها بدهکار است/توزیع هدفمند تسهیلات
یزد- نماینده مردم اردکان گفت: بدهی ۲۰۰ هزار میلیاردی دولت به بانکها و عدم توان پرداخت آن از جمله مشکلاتی است که توان بانکها را برای تامین نقدینگی واحدهای تولیدی در کشور دچار مشکل کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا تابش، صبح امروز در جلسه مجمع نمایندگان استان یزد با استاندار و مدیران اجرایی استان پیرامون تحقق شعار سال در استان و بررسی فرصت ها و چالش های سرمایه گذاری استان یزد با بیان اینکه یکی از مولفه های مهم در رونق تولید؛ تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی و تامین نقدینگی آنها است، اظهار داشت: همه مسئولان اجرایی در دولت به ویژه وزرای صنعتی و تولیدی و نمایندگان مجلس به این امر واقف هستند و به آن اهتمام دارند که البته باید تلاش مضاعفی را مصروف دارند.

عضو شورای پول و اعتبار با تشریح برخی از موانع اساسی رونق تولید عنوان کرد: تغییر نرخ ارز و مطالبه ریال بیشتر از بانکها توسط واحدهای تولیدی برای خرید مواد اولیه، بدهی ۲۰۰ هزار میلیاردی دولت به بانکها و عدم توان پرداخت آن، حدود ۱۵۰ هزار میلیارد تومان مطالبات معوق بانکها و اموال بانک ها که در تملک دارند و خریداری ندارد، برخی تکالیفی که به عهده بانکها گذاشته شده است از جمله ۵۰۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت خسارات سیل زدگان و اختصاص ۷,۸۰۰ میلیارد تومان برای خرید تضمینی گندم از جمله عمده موضوعاتی است که سیستم بانکی را برای تامین تام و تمام نقدبنگی واحدهای تولیدی ناکام گذاشته است.

نماینده مردم اردکان در بخش دیگری از سخنانش به مزیت ها، چالش ها و رویکرد استان یزد در زمینه سرمایه گذاری پرداخت و با تاکید بر جذب سرمایه گذاران در حوزه صنایع پاک و دانش بنیان در استان یزد گفت: محور توسعه استان باید بر اساس آموزه های فرهنگی استان، قوانین موضوعه کشور و طرح آمایش سرزمین باشد و هر روز نباید استان را آویزان یک بَرند کنیم.

تابش اظهار داشت: حمایت، هدایت و تسهیل سرمایه گذاران به سمت نیازهای اولویت دار استان باید مورد توجه همه مسئولان قرار گیرد.

وی عنوان کرد: ارزیابی متخصصان از نیازهای واقعی واحدهای تولیدی به سرمایه در گردش و اولویت بندی واحدها از نظر تامین نقدینگی و اختصاص هدفمند نقدینگی به واحدهای تولیدی می تواند باعث استفاده حداکثری از منابع موجود و باعث اصلاح روند تولید و اصلاح و بازسازی بسیاری از واحدها شود.

در این جلسه که با حضور استاندار یزد، نمایندگان استان در مجلس، معاون وزیر و رئیس کل سازمان سرمایه گذاری وزارت اقتصاد، معاونین استاندار و مدیران کل استان برگزار شد، درخصوص تحقق شعار سال (رونق تولید) اقدامات انجام شده و مشکلات جذب سرمایه گذاری و بهبود کسب و کار در استان بحث و گفتگو صورت گرفت.

کد خبر ۴۶۳۰۶۶۳


منبع :: دولت ۲۰۰هزار میلیارد به بانک‌ها بدهکار است/توزیع هدفمند تسهیلات

تبليغات
بانک پاسارگاد