18:11:52 - چهارشنبه 1 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دکتر طهرانچی با نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه یزد دیدار کرد
دکتر طهرانچی با نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه یزد دیدار کرد
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با آیت‌الله ناصری‌یزدی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه یزد دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی در سفر به استان یزد، پس از سخنرانی در همایش فرهنگ رضوی، بازدید از بقعه بانو ستی فاطمه و ادای احترام به شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد،ظهر امروز با حضور در بیت آیتالله محمدرضا ناصرییزدی نماینده ولیفقیه در استان و امام جمعه یزد، با وی دیدار و گفتگو کرد.

دکتر طهرانچی در این دیدار، گزارشی از برگزاری نخستین همایش ملی فرهنگ رضوی با محوریت بانوان فرهیخته و نیکوکار و نکوداشت بانو ستی فاطمه بانوی نیکوکار و خیر یزدی را ارائه کرد.

وی با ارائه گزارشی از فعالیتهای قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد اسلامی در مناطق سیلزده، گفت: بلافاصله پس از وقوع سیل در برخی استانهای کشور، قرارگاه جهادی در دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل شد و در منطقه پلدختر ۳۰۰ نفر از نیروهای جهادی این دانشگاه در ناحیهای که بیشترین خرابی و گلولای باقیمانده از سیل را داشت، مشغول خدمت شدند.

خبر جدید  تمام ظرفیت‌ها برای اصلاح و تقویت سیل‌بندهای یزد مورد استفاده قرار گیرد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: حضور در بین مردم در شرایط سخت سیل، نعمتی بود که برای ما حاصل شد و توانستیم در این شرایط در کنار مردم قرار بگیریم. مردمانی که زندگی خود را از دست داده بودند، میگفتند حضور نیروهای جهادی موجب شده تلخی حادثه را فراموش کنند و این حضور، آنها را دلگرم کرده است.

دکتر طهرانچی خاطرنشان کرد: فعالیت قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد اسلامی همچنان در استانهای لرستان، گلستان و ۱۰ ناحیه از استان خوزستان ادامه دارد. حضور نیروهای جهادی در بخشهای مختلف در استانهای گلستان و خوزستان، نقشه دشمنان را نقش بر آب کرد و منجر به تقویت وحدت شیعه و سنی شد.

در ادامه، آیتالله محمدرضا ناصری یزدی نماینده ولیفقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به جایگاه حضرت خدیجه (س) در تقویت اسلام، تأکید کرد: در اسلام، زنان الگوی زیادی داریم که نخستین آنها حضرت خدیجه (س) است که متأسفانه ابعاد شخصیتی ایشان بهدرستی بیاننشده است.

خبر جدید  مسئولان به تربیت دینی جامعه حساس باشند/لزوم خوشنامی دینی یزد

وی افزود: در قرنهای بعدی نیز بانوان فرهیخته و نیکوکاری چون بانو گوهرشاد و بانو ستی فاطمه بودند که میتوانند الگوی مناسبی برای زنان باشند.

آیتالله ناصری یزدی با بیان اینکه در حادثه سیل اخیر، شاهد صحنههای غرورآفرین بودیم که میتوان این افراد را معرفی و از آنان قدردانی کرد، گفت: یک جوان طلبه در سیل استان گلستان، بهقدری در بین مردم محبوبیت پیداکرده بود که شیعه و سنی از او تقدیر میکردند و بهنوعی نماد وحدت شیعه و سنی شده بود.

دکتر مهدی نژاد نوری معاون علمی آستان قدس رضوی نیز در این دیدار، با اشاره به برگزاری نخستین همایش ملی فرهنگ رضوی به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد، خاطرنشان کرد: حدود ۱۰۰ مقاله به این همایش ارسال شد که اگر در هر مقاله دو نفر تحقیق کرده باشند، میتوان گفت ۲۰۰ نفر بهطور عمیق نسبت به بانو ستی فاطمه آشنایی پیداکردهاند و میتوانند ایشان را به دیگران معرفی کنند، این در حالی است که تا سال گذشته کمتر کسی نسبت به این بانوی فرهیخته و نیکوکار آشنایی داشت.

خبر جدید  باید برای دانشجویان پرونده سلامت تشکیل شود

وی تأکید کرد: اگر بتوانیم امثال بانو ستی فاطمه را به جوانان معرفی کنیم، جوانان ما احساس هویت میکنند، چراکه این افراد مردمانی عادی بودند و الگو گرفتن از آنها، بسیار دستیافتنی است، حتی میتوانیم این الگوها را به خارجیها هم معرفی کنیم.

انتهای پیام/۴۱۲۲/۴۰۳۴/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد