7:55:32 - سه‌شنبه 25 سپتامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دیدگاه خانواده‌ها نسبت به اولویت‌های آموزشی باید تغییر کند
دیدگاه خانواده‌ها نسبت به اولویت‌های آموزشی باید تغییر کند
مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد با تاکید بر اینکه همه بر ضرورت نیاز آموزش و پرورش به تحول تاکید دارند گفت: دیدگاه خانواده‌ها نسبت به اولویت‌های آموزشی باید تغییر کند. به گزارش خبرگزرای بسیج از یزد، عباسعلی دانافر در دیدار مدیران آموزش و پرورش استان یزد با آیت‌الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان […]

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد با تاکید بر اینکه همه بر ضرورت نیاز آموزش و پرورش به تحول تاکید دارند گفت: دیدگاه خانواده‌ها نسبت به اولویت‌های آموزشی باید تغییر کند.

به گزارش خبرگزرای بسیج از یزد، عباسعلی دانافر در دیدار مدیران آموزش و پرورش استان یزد با آیت‌الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد که به مناسبت ایام بازگشایی مدارس صورت گرفت، با تسلیت ایام محرم و گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: مهمترین رویکرد آموزش و پرورش در استان این است که همه تلاش کنیم و در مسیر تحقق سند تحول بنیادی حرکت نموده و به اهداف از پیش تعیین شده دست پیدا کنیم.

خبر جدید  اجرای طرح جی نف در تفت

وی با تاکید بر اینکه همه به صورت یک نظر بر نیاز آموزش و پرورش به یک تغییر و تحول تاکید دارند خاطرنشان کرد: مسیر آموزش و پرورش مسیر روشنی است و با توجه به وجود سند تحول می‌دانیم که کجا هستیم و باید به کجا برسیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد با تاکید بر اینکه رسیدن به اهداف این سند در کوتاه مدت نیست و برنامه بلندمدتی است خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین رویکردهای سند تحول و در واقع عصاره این سند این است که خروجی مدارس و نظام آموزشی ما خروجی مثبت و مطلوبی نیست.

خبر جدید  اجرای پویش اجتماعی ازدواج در یزد

دانافر ادامه داد: از نظر سند تحول مدرسه و نظام آموزشی ما باید دگرگون شود و از یک نظام آموزشی که بیشتر به دنبال آموزش علم هست به نهادی تبدیل شود که به تربیت چند بعدی دانش‌آموزان تاکید داشته باشد و مدرسه ما باید به یک نهاد اجتماعی تبدیل شود که فرزندان ما را در ساحت‌های شش گانه به صورت متوازن تربیت کنیم.

وی با اشاره به اینکه تربیت عالم به تنهایی نمی‌تواند نیاز جامعه را پاسخگو باشد گفت: ما باید فرزندانی دین‌‌دار، شهروندانی مشارکت‌پذیر و اهل مدارا و اعتدال تربیت کنیم و اخلاق مداری در وجود آنها به صورت کامل وجود داشته باشد و سیاست وزارت آموزش و پرورش این است که در تدوین تمامی برنامه‌‌ها رویکرد فرهنگی و تربیتی مد نظر قرار گیرد.

خبر جدید  4 اسفندماه؛ دانشگاه یزد میزبان جشنواره «رویش»

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد خاطرنشان کرد: در این زمینه ما ابتدا نیاز داریم که نگرش خانواده‌ها را نسبت به اولویت‌های آموزشی و فعالیت‌های نظام آموزشی کشور تغییر دهیم و سپس به اجرای برنامه‌هایی که در این زمینه وجود دارد حرکت کنیم.

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد