1:04:26 - پنج‌شنبه 31 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیس سازمان انرژی اتمی: برجام به صنعت هسته‌ای ‌ایران آسیب نزد/هیچ محدودیتی در توسعه صنعت هسته‌ای نداریم
رئیس سازمان انرژی اتمی: برجام به صنعت هسته‌ای ‌ایران آسیب نزد/هیچ محدودیتی در توسعه صنعت هسته‌ای نداریم
‌‌رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با بیان اینکه برجام به صنعت هسته‌ای ‌ایران آسیب نزد، گفت: هیچ محدودیتی در توسعه صنعت هسته‌ای نداریم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، علی اکبر صالحی بعد از ظهر امروز در این مراسم با تشریح عملکرد و دستاوردهای فناوری هستهای ایران در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: امروز ما در بهترین وضعیت از نظر فعالیتهای هستهای هستیم.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران ادامه داد: در فناوری هستهای به مرحلهای از پیشرفت رسیدهایم که در حوزههای مختلف از جمله اکتشاف، استخراج و تحقیق و توسعه میتوانیم بگوییم خودمان به دانش بومی دست یافتهایم.

وی با بیان اینکه "اگر تحقیق و توسعه نبود این پیشرفتها را شاهد نبودیم"، افزود: ما در تحقیق و توسعه هیچ محدودیتی نداریم و صنعت هستهای ایران صنعتی پویا و بانشاط است.

خبر جدید  ساماندهی رودخانه‌ها و مسیر حرکت سیلاب‌ها در استان یزد در حال پیگیری است

صالحی خاطرنشان کرد: برخی میگویند برجام به صنعت هستهای جمهوری اسلامی ایران آسیب زده و این حرفها در حالی بهناحق زده میشود که مقام معظم رهبری با تدابیر خود اصلاً اجازه توقف صنعت صلحآمیز هستهای را نداده و نمیدهند.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: امروز که با شما گفتوگو میکنم اکتشافات ۸۰ درصد کشور به پایان رسیده و این افتخاری بزرگ برای کشور است.

وی ادامه داد: ما کنار کشف اورانیوم به عناصر معدنی دیگری نیز دست یافتهایم که از جمله آن، ذخایر آهن در استان یزد است و این دستاورد سازمان انرژی اتمی ایران برای سازمانهای دیگر میباشد که این اکتشافها و استخراجها با قدرت و قوت تمام بهپیش میرود.

خبر جدید  یزد | مسئولان با جدیت بیشتری پیگیر رفع مشکلات معلمان حمایتی باشند

صالحی به انتقال محموله ۳۰ تنی کیک زرد از اردکان به اصفهان اشاره و خاطرنشان کرد: کیک زرد مادهای استراتژیک است که طی فرآیندهای شیمیایی خاص که بهروی کانسنگ معادن اورانیوم ساغند تولید و بهعنوان ماده اولیه جهت تولید گاز UF6 و در نهایت تولید مجتمعهای سوخت در تأسیسات فرآوری و تولید میلههای سوخت نیروگاههای هستهای استفاده میشود و مجتمع تولیدی شهید رضایینژاد اردکان کارخانه بزرگی است که در حلقه دوم تولید قرار دارد و در دو سال گذشته آزمایشها و تستهای تخصصی انجام و همه معایب آن نیز رفع شده است.

خبر جدید  حماسه به‌یاد ماندنی ملت در یوم‌الله ۹ دی؛ طنین "مرگ بر فتنه‌گر" از دیار میرزا کوچک‌خان تا بام ایران

در ابتدای این مراسم معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، استاندار یزد و هیئت همراه از بخشهای مختلف مجتمع تولیدی شهید رضایینژاد اردکان بازدید کردند.

محموله ۳۰تنی کیک زرد به UCF اصفهان با حضور "علی اکبر صالحی" معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و هیئت همراه، "محمدعلی طالبی" استاندار یزد، "محمدرضا تابش" نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی، "عباس حیدری" مشاور و مدیرکل حوزه استاندار، امام جمعه و فرماندار شهرستان اردکان و جمعی از مسئولان استان از محل "مجتمع تولیدی شهید رضایینژاد" اردکان ارسال شد.

انتهای پیام/ش*


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد