۱:۰۴:۴۶ - یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیس مجمع نمایندگان استان یزد‌: کارگران خیلی راحت اخراج می‌شوند
رئیس مجمع نمایندگان استان یزد‌: کارگران خیلی راحت اخراج می‌شوند
رئیس مجمع نمایندگان استان یزد با بیان اینکه لازم است تعداد جلسات مسئولان با تشکل‌های کارگری افزایش یابد گفت: متاسفانه کارگران خیلی راحت از کار خود اخراج می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، محمدرضا صباغیان ظهر امروز در نشست مجمع نمایندگان استان یزد با اشاره به اینکه در حوزه تشکلهای کارگری خوب کار شده اظهار داشت: در شهرستانهای حوزه انتخابیه مهریز در بحث تشکلهای انتخاباتی خوب عمل شده است.

وی خاطرنشان کرد: اما با این وجود یک گلایه هم هست و آن اینکه کارگران خیلی راحت و زود اخراج میشوند و این موضوع به مشکلی برای آنها تبدیل شده است.

نماینده مردم ابرکوه، بهاباد، بافق، خاتم و مهریز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ابزارهایی وجود دارد که میتوان با تخلفاتی از جمله اخراج غیرقانونی کارگر و یا حتی گران فروشی با نظارت درست برخورد کند و به این وسیله جلوی تکرار چنین مواردی را گرفت.

صباغیان ادامه داد: در صورتی که مسئولان با تشکلهای دانشجویی هر دو یا سه ماه یک مرتبه جلسه داشته باشند، همین جلسات میتواند به عنوان یک دلگرمی و امیدبخشی به تشکلها نقش آفرینی کرده و زمینهای فراهم کند که مشکلات کارگران هم در این جلسات مطرح و برطرف شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در استان یزد با بحث کمبود آب روبرو هستیم عنوان کرد: در بحث آب یکی از مهمترین مسائلی که باید به آن توجه شود، کاهش میزان مصرف آب در بخش کشاورزی است.

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد خاطرنشان کرد: باید تمام تلاش خود را به کار گیریم که زمینهای فراهم شود و بتوانیم بهرهوری آب در استان یزد در بخشهای مختلف به ویژه کشاورزی را به بالاترین حد ممکن برسانیم.

صباغیان تصریح کرد: در ارتباط با مشکلات کلان در برنامه ششم توسعه هم برنامهریزیهایی صورت گرفته و مجلس هم ورود کرده ولی ما با یک سری مسائل و مشکلات جزئی روبرو هستیم که همین مسائل جزئی آنقدر کارایی را پایین میآورد که نمیتوانیم به اهداف بزرگ دست پیدا کنیم.

نماینده مردم ابرکوه، بهاباد، بافق، خاتم و مهریز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این زمینه باید دستگاههای مرتبط تمام تلاش خود را به کار گیرند و نقاط ضعف در هر قسمت هست برطرف شود تا بتوانیم زمینه تحقق اهداف برنامههای کلان را فراهم نماییم.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

تبليغات
بانک پاسارگاد