19:41:12 - شنبه 1 ژوئن 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
راننده متخلف تفتی محکوم به انجام ۳۰ ساعت آموزش کودکان کمیته امداد شد
راننده متخلف تفتی محکوم به انجام ۳۰ ساعت آموزش کودکان کمیته امداد شد
مجازات فردی که به اتهام رانندگی بدون گواهینامه به تحمل دو ماه حبس تعزیری محکوم شده بود به ارائه خدمت به نیازمندان تبدیل شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، در طول چند سال گذشته بحث مجازات های جایگزین حبس بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و همین موضوع سبب شده پای افرادی که خطاهای کوچک انجام می دهند، به زندان باز نشود.

علاوه بر این و با توجه به اینکه حکم بیشتر این افراد به ارائه خدمات عمومی ختم می شود، به نوعی خدمتی هم به سایر شهروندان جامعه ارائه می شود و به این صورت زمینه ای فراهم می گردد تا توانمندی این افراد به صورت رایگان مورد استفاده دیگران قرار گیرد.

برخی افراد هم از سوی قضات به فعالیت های فرهنگی و حتی کتابخوانی محکوم می شوند تا به این وسیله جرمی که مرتکب شده اند را دیگر انجام ندهند.

از جمله این موارد، جوان تفتی است که بدون داشتن گواهینامه اقدام به رانندگی کرده بود و حکم دو ماه حبس وی به آموزش دروس مختلف به دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد تبدیل شد.

خبر جدید  چرخه بازچرخانی پساب در یزد تکمیل می‌شود

محمدحسن وراثی رئیس کمیته امداد شهرستان تفت در این مورد با بیان اینکه رسیدگی به امور محرومان و بهرهگیری از تمامی ظرفیتهای موجود برای خدمت بهتر به مددجویان تحت حمایت در دستور کار این نهاد قرار دارد، اظهار داشت: مجازات فردی که به اتهام رانندگی بدون گواهینامه به تحمل دو ماه حبس تعزیری محکوم شده بود به ارائه خدمت به نیازمندان تبدیل شد.

وی تصریح کرد: بهموجب دادنامهای که از سوی یکی از شعبههای دادگاه کیفری شهرستان تفت به کمیته امداد ارسال شد، مجازات حبس تعزیری فردی که بدون گواهینامه در حال رانندگی بود به انجام ۳۰ ساعت خدمات عمومی رایگان بهصورت تدریس دروس فیزیک، شیمی و ریاضی برای دانش آموزان تحت حمایت این نهاد تبدیل شد.

خبر جدید  پذیرش و اسکان مسافران نوروزی در استان یزد افزایش یافت

رئیس کمیته امداد شهرستان تفت بابیان اینکه اجرای برنامههای مختلف فرهنگی نقش مؤثری در رشد ایمانی و تقویت و تحکیم باورها و ارزشهای دینی مددجویان تحت حمایت و مصونسازی خانوادهها در برابر تهاجم فرهنگی دشمنان دارد، گفت: سال گذشته ۱۳۶۰ مددجوی تحت حمایت این نهاد از برنامههای مختلف فرهنگی کمیته امداد تفت بهرهمند شدند.

وی افزود: طی این مدت ۲۹۰ مددجوی تحت حمایت از اردوهای آموزشی و زیارتی در قالب طرح شوق زیارت استفاده کردند و عازم کربلای معلا، پیادهروی اربعین حسینی، مشهد مقدس و قم شدند، ۸۳ میلیون تومان در این زمینه هزینه شد.

خبر جدید  واکنش دادستان یزد به زمین‌خواری و کوه‌خواری‌ها در یزد؛ ضعف و خلاء در قوانین داریم

وراثی ادامه داد: برگزاری دورههای آموزش خانواده با موضوعاتی همچون شناخت آسیبهای اجتماعی، تحکیم بنیان خانواده، اخلاق، قرآن و نماز برای ۹۰۰ نفر از مددجویان تحت حمایت با اختصاص۲۲ میلیون تومان از دیگر فعالیتهای فرهنگی این نهاد در سال ۹۷ بود.

وی گفت: در این مدت ۵۸ میلیون تومان نیز برای هزینههای لوازمالتحریر، پوشاک، شهریه، خوابگاه و ایاب و ذهاب به ۱۷۰ نفر از دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت کمیته امداد تفت پرداخت شد.

قطعا در صورتی که نسبت به اجرای درست بحث مجازاتهای جایگزین حبس توجه شود، نه تنها زمینه کاهش جرایم به وجود میآید بلکه افراد هم به دلیل پروندههای گوناگون به زندان نمیروند و جلوی آسیبهای اجتماعی بسیار زیادی در کشور گرفته میشود.

انتهای پیام/ش


منبع :: راننده متخلف تفتی محکوم به انجام ۳۰ ساعت آموزش کودکان کمیته امداد شد

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد