20:11:02 - سه‌شنبه 11 آگوست 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
راه‌اندازی پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد کلید خورد
راه‌اندازی پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد کلید خورد
رؤسای دانشگاه یزد و پارک علم و فناوری یزد با هدف ارزش‌آفرینی و اثربخشی صنعتی، اجتماعی و منطقه‌ای، توافق‌نامه راه‌اندازی اداره پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد را امضا کردند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، رؤسای دانشگاه یزد و پارک علم و فناوری یزد با هدف ارزش‌آفرینی و اثربخشی صنعتی، اجتماعی و منطقه‌ای، توافق‌نامه تأسیس، راه‌اندازی و اداره پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد را امضاء کردند.

بر اساس این توافق‌نامه که در چارچوب دستورالعمل مصوب هییت امنای دانشگاه یزد به امضای طرفین رسید، زمینی به مساحت ۲۵ هکتار از اراضی دانشگاه یزد به مدت ۳۳ سال برای راه‌اندازی این پردیس اختصاص یافت.

خبر جدید  دانشگاه یزد میزبان لیگ برتر بدمینتون باشگاه‌های کشور می‌شود

پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد شامل اجزای مختلف زنجیره توسعه نوآوری و فناوری شامل مرکز نوآوری، شتاب‌دهنده، مرکز رشد، ساختمان‌های استیجاری و اراض پردیس می‌شود که حاکمیت آن شامل تصویب چارچوب‌های کلان و نظارت عالیه بر آن برعهده هیأت امنای دانشگاه است.

این پردیس از لحاظ ساختاری زیرمجموعه دانشگاه یزد محسوب شده و زیر نظر شورای راهبری و سیاستگذاری پردیس فناوری و صنعتی متشکل از رئیس دانشگاه به عنوان رئیس شورا، رییس پردیس فناوری و صنعتی به عنوان دبیر شورا، سه تن از اشخاص حقیقی از دانشگاه و صنعت به پیشنهاد رئیس دانشگاه، رئیس پارک علم و فناوری یزد و یک نفر شخص حقیقی به پیشنهاد رئیس پارک، اداره می‌شود.

خبر جدید  توسعه روابط دانشگاهی نیازمند حل چالش‌های منطقه‌ای است

گفتنی است در چارچوب این توافق‌نامه، شرکت‌ها و واحد‌های فناور مستقر در پردیس فناوری و صنعتی مشروط به ارزیابی و تأیید پارک علم و فناوری یزد می‌توانند از امتیاز‌های قانونی پارک و تمام یا بخشی از خدمات و حمایت‌های پارک مشابه سایر واحد‌های فناور مستقر در پارک بهره‌مند شوند. بر همین مبنا مقرر شد حداقل یک‌سوم از ظرفیت‌های استقرار پردیس فناوری و صنعتی، به واحد‌های فناور معرفی‌شده از سوی پارک علم و فناوری یزد اختصاص داده شود.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  ۵۵ دانشجوی یزدی در آزمون علمی دانشجویی تکنولوژی اتاق‌عمل ثبت‌نام کردند
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
شعار سال