2:53:53 - چهارشنبه 24 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رسیدگی به ۲۰۰ پرونده در محاکم کیفری ‌در شأن مردم دارالعباده و متدین یزد نیست
رسیدگی به ۲۰۰ پرونده در محاکم کیفری ‌در شأن مردم دارالعباده و متدین یزد نیست
نماینده عالی قوه قضاییه در استان یزد گفت: رسیدگی به ۲۰۰ پرونده در محاکم کیفری ‌در شأن مردم دارالعباده و متدین یزد نیست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، محمدرضا حبیبی بعد از ظهر امروز در نشست مشترک مسئولان قضایی استان یزد با مدیرکل و معاونین صدا و سیمای استان، اظهار داشت: بسیاری از برنامههای صدا و سیما در قالب اعتلای روحیه مذهبی و معنوی آحاد جامعه و فرهنگسازی و جریانسازی مثبت در کشور و استان همه در تحقق هدف پیشگیری از وقوع جرم و ترویج قانونمداری مؤثر است.

وی تصریح کرد: امروز قوه قضاییه دست استمداد خود را به سوی مراکز علمی، فرهنگی، رسانهای و به ویژه صدا و سیما دراز کرده است تا بتواند از حجم ورودی پروندهها به دستگاه قضایی بکاهد.

رئیس کل دادگستری استان یزد با اشاره به تلاش صورت گرفته در دستگاه قضایی در سنوات اخیر، گفت: تلاش گستردهای صورت گرفته تا از اطاله دادرسی در دستگاه قضایی کاسته شود و همچنین از حیث افزایش نیروی انسانی، تجهیزات اداری، استفاده از فناوریهای نوین و افزایش فضای فیزیکی گامهای بلندی در سنوات اخیر برداشته شده است که نتیجه آن تا حدی کنترل ورودیها بوده است اما همه اینها در کاهش ورودی پروندهها تأثیر مورد انتظار نداشته است.

وی اظهار داشت: سر ریز مشکلات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی جامعه به دستگاه قضایی وارد میشود و دادگستری باید به مسائلی رسیدگی کند که خود در افزایش و یا کاهش آن نمیتواند نقش داشته باشد.

این مقام قضایی به رسیدگی به ۱۸۰ تا ۲۰۰ پرونده در محاکم کیفری استان در ماه توسط یک قاضی اشاره کرد و گفت: این مسئله در شأن مردم دارالعباده و متدین یزد نیست که به هر شعبه کیفری در ماه قریب به ۲۰۰ پرونده ارجاع شود و عناوینی مثل توهین و تهدید و ضرب و جرح عمدی رتبههای اول را داشته باشد.

وی ادامه داد: باید با اجماع همگانی، با فرهنگ سازی و با اعتلای فرهنگ عمومی و حقوقی جامعه که در این مسئله رسانهها و به ویژه صدا و سیما میتوانند اثر گذار واقع گردند بر شکلگیری جرائم و معضلات اجتماعی غالب شد.

وی با تأکید بر تلاش گسترده صدا و سیما در مقابله با هجمه رسانههای معاند و شایعهسازیها در شبکههای اجتماعی، افزود: در میان برنامههای پر زرق و برق رسانههای معاند و ماهوراهها که بر اساس خواستهای شهوانی و نفس امّاره ساخته میشود، انصافاً تولید برنامه توسط صدا و سیما بر اساس اصول متعالی دین و معرفت و فرهنگ ملّی برای خنثی کردن هجمههای مبذل، سخت و طاقت فرسا است.

حبیبی خاطرنشان کرد: همه ما دنبال یک هدف مقدس و اعتلای نظام اسلامی و خدمت به این مردم هستیم که باید در تحقق این هدف مقدس یار و همکار یکدیگر باشیم.

وی اطلاعرسانی در قوه قضاییه را بسیار حساس و دقیق برشمرد و گفت: شرایط اطلاعرسانی در قوه قضاییه بسیار متفاوت از سایر دستگاههاست و باید با دقت و دور اندیشی صورت گیرد تا به احساس امنیت مردم خدشهای وارد نگردد.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

خبر جدید  یزد| پیشنهاد مذاکره از سوی ترامپ توطئه بزرگی علیه انقلاب و اسلام است
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
شعار سال