11:27:53 - پنج‌شنبه 23 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رشد بیکاری بانوان در یزد بیشتر از آقایان است/تاکید بر کنترل روند رشد بیکاری در یزد
رشد بیکاری بانوان در یزد بیشتر از آقایان است/تاکید بر کنترل روند رشد بیکاری در یزد
ایلنا: معاون وزیر کشور با اشاره به آمار بالای بیکاری استان یزد گفت: رشد بیکاری بانوان در یزد بیشتر از آقایان است.

معاون وزیر کشور با اشاره به آمار بالای بیکاری استان یزد گفت: رشد بیکاری بانوان در یزد بیشتر از آقایان است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بابک دین پرست در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان یزد اظهار داشت: ابتکار خوبی در استان یزد دیدم که مسائل و مشکلات صنعت خاص را در جلسات مطرح می کنند و این نشست ها را نتیجه بخش می دانم چون تخصصی در یک موضوع بررسی صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه باید موارد مطرح شده را به نتیجه برسانیم چون موضوعات مطرح شده اصولی، منطقی و قابل اجرا است ادامه داد: پیشنهاد دارم تیمی مشخص شود که مشکلات احصا شده بازنگری شود و با ادبیات ساختاری که هم طرح مشکل باشد و هم راهکار قانونی ارائه شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور با تاکید بر اینکه آمادگی اصلاح قانون نیز وجود دارد اضافه کرد: اندیشکده صفا در استان یزد موضوعات و چاش ها را بررسی و با خروجی نهایی با همکاری بخش خصوصی و دستگاه های مربوطه فارغ از نگاه بخشی و سازمانی به نتیجه برسانند.

خبر جدید  آمار اشتغالزایی با رشد بیکاری در تضاد است/مردم مطالبه اشتغال دارند

وی با اشاره به وجود شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی عنوان کرد: این شورا از معتبرترین شوراها و کمیته ها در استان است که مصوبات آن لازم الاجرا است لذا بسته پیشنهادی را به مصوبه شورای گفتگو برسانید و سپس با ارسال به تهران برای اخذ مصوبه کشوری به شخصه اقدام خواهم کرد تا به نتیجه مطلوب برسد.

دین پرست در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص روند اجرای مصوبات و تعداد ۲۰۸ مصوبه در استان یزد گفت: استان یزد رتبه هفتم کشور را دارد و در زمینه اجرای مصوبات نهمین استان کشور است اما مهمتر از تعداد جلسات و مصوبات میزان اثربخشی مصوبات است.

وی افزود: تیم پایش به بررسی نتیجه مصوبات بپردازد که چه تعداد شغل ایجاد شده یا چه تعداد واحد احیا شده و چند تخلف برخورد شده است لذا برای مصوبات هدف گذاری شود و نتیجه آن مورد ارزیابی قرار گیرد.

خبر جدید  مشارکت کمرنگ فعالان اقتصادی در انتخابات اتاق بازرگانی یزد/ نارضایتی بازرگانان از فعالیت اتاق

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور در خصوص وضعیت بانک ها و اقدامات انجام شده برای صنعت اظهار داشت: مقرر شده بود که هر تخلفی از سوی مدیران بانک ها رخ دهد اعلام شود و بانک مرکزی برخورد کند که این اتفاق بازخورد خوبی داشت اما مدتی است مورد توجه قرار نگرفته که دوباره باید دنبال شود.

وی با تاکید بر اینکه بانک ها باید در شرایط جنگ اقتصادی زیر پرچم جمهوری اسلامی برای موفقیت کمک کنند افزود: وضعیت همکاری بانک های خصوصی در سطح کشور در حال پیگیری است و باید در خصوص طرح هایی که دولت اعلام کرده و مامورت به بانک ها داده است گزارش کاملی ارائه شود تا تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ گردد.

خبر جدید  اجرای طرح کافه زندگی با هدف ارتقای سلامت روان اجتماعی جامعه در یزد

دین پرست با بیان اینکه سال پیش ۳۷ هزار واحد تولیدی موفق به جذب ۲۵ هزار میلیارد از تسهیلات از محل طرح های مختلف شدند عنوان کرد: استان یزد هم رتبه خوبی در این زمینه دارد اما در نرخ بیکاری استان یزد در سال گذشته با رشد ۱٫۲ مواجه شده که باید بررسی شود چرا رشد بیکاری بانوان بیشتر است.

وی با اشاره به اینکه یزد در بسیاری از شاخصه ها و تولیدات رتبه های اول کشور را دارد تصریح کرد: نباید در حوزه اشتغال وضعیت یزد این چنین باشد و اگر واقعا به دلیل مهاجرت باشد باید برای این موضوع از سوی اندیشکده صفا و همراهی مسئولان چاره اندیشی شود لذا تاکید دارم روند رشد بیکاری در یزد نظارت و کنترل شود.


منبع :: رشد بیکاری بانوان در یزد بیشتر از آقایان است/تاکید بر کنترل روند رشد بیکاری در یزد

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد