19:45:48 - یکشنبه 14 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رودخانه فصلی یزد برای کنترل سیل احتمالی احیا شود
رودخانه فصلی یزد برای کنترل سیل احتمالی احیا شود
گروه اجتماعی- امام جمعه یزد به وضعیت رودخانه قدیمی یزد اشاره کرد و بر لزوم احیای مسیر رودخانه تا حدی که بتواند بحث سیل احتمالی را کنترل کند، تاکید کرد.

رودخانه فصلی یزد برای کنترل سیل احتمالی احیا شودبه گزارش ایکنا از یزد، آیتالله محمدرضا ناصری یزدی، نماینده ولیفقیه در استان و امام جمعه یزد عصر روز گذشته، ۲۴ فروردین ماه در بازدید از سیلبندها و رودخانه قدیم یزد با اشاره به اینکه لازم است تمام تمهیدات لازم و آمادگی کامل در ارتباط با مدیریت بحرانهای احتمالی در استان اندیشیده شود اظهار کرد: بحث مدیریت بحران موضوعی نیست که بخواهیم نادیده بگیریم و همیشه و در هر لحظه باید آمادگی کامل در این زمینه وجود داشته باشد.
وی با بیان اینکه حفظ حریم رودخانهها و مناطقی که احتمال سیل در آن وجود دارد ضروری است گفت: نمیتوان گفت چون در یزد باران کم میبارد خطری از بابت سیل وجود ندارد و به همین بهانه به حریمهای آبی تجاوز کنیم.
نماینده ولی فقیه فقیه در استان یزد بیان کرد: در بحث سیلبندها هم باید ظرفیتهای استان برای پاکسازی این فضاها از نخالهها و خاکهای اضافی مورد استفاده قرار گیرد و ارتفاع سیلبندها هم به حد استاندارد و مورد نیاز افزایش پیدا کند تا شاهد وجود مشکل نباشیم.
ناصری یزدی افزود: از جمله مهمترین مسائلی که در بحث سیل بندها و آب باران وجود دارد این است که این آب باید به صورتی هدایت شوند تا زمینه فرو رفتن آب و تزریق آن به سفرههای زیرزمینی وجود داشته باشد تا به این ترتیب مشکلات استان ناشی از خشکسالی هم کمتر شود.
امام جمعه یزد به وضعیت رودخانه قدیمی یزد اشاره کرد و گفت: اینکه این رودخانه الان در برخی نقاط به صورت کامل پرشده اصلا مناسب نیست و باید آمادگی کامل برای مقابله با سیلابهای احتمالی را داشته باشیم به همین دلیل ضرورت دارد که مسیر رودخانه دوباره تا حدی که بتواند بحث سیل احتمالی را کنترل کند، باز شود.
یادآور میشود محسن صادقیان معاون عمرانی استانداری یزد، جوادیانزاده مدیرکل آب منطقهای، آخوندی مدیرکل منابع طبیعی، هادینسب مدیرکل مدیریت بحران و طهماسبی مدیرکل پدافند غیرعامل یزد، صالحیان معاون شهرداری یزد و شهرداران منطقه دو و سه یزد نیز در این بازدید حضور داشتند و به بیان توضیحاتی در ارتباط با اقدامات صورت گرفته در راستای مدیریت سیل احتمالی روزهای آینده و همچنین مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد پرداختند.

خبر جدید  رفع مشکلات کشور نیازمند مدیریت قوی/دشمنی آمریکا حد و مرز ندارد

انتهای پیام


منبع :: http://yazd.iqna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
شعار سال