1:05:54 - دوشنبه 28 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
زیرساخت‌های برگزاری مسابقات بین‌المللی اسکواش در یزد فراهم شد
زیرساخت‌های برگزاری مسابقات بین‌المللی اسکواش در یزد فراهم شد
مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد از تامین زیرساخت‌های برگزاری مسابقات بین‌المللی اسکواش در یزد و بهره‌برداری از این امکانات در دهه فجر امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، مسعود شریعتی عصر امروز در نشست خبری که به مناسبت دهه فجر برگزار شد، اظهار داشت: یکی از اموری که در چهل سال انقلاب افتخار آفرین بوده و همیشه روندرو به جلو داشته، عرصه ورزش بوده است.

وی با بیان اینکه شعار امسال وزارت ورزش «40 سال ورزش، ۴۰ سال افتخار» است عنوان کرد: امسال هم در کشور بهترین و نشاط آورترین برنامههایی که برای ملت ایران خلق شد در عرصه ورزش بود و به نوعی بالندگی در بحث ورزش و فعالیتهای مرتبط با آن به وجود آمده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد افزود: به عنوان نمونه هم میتوان به ایجاد امکانات و زیرساختهای ورزشی در کشور و استان یزد به ویژه در نقاط محروم اشاره کرد که زمینه افزایش فعالیتهای ورزشی در همه نقاط شده است.

شریعتی تصریح کرد: در ایام الله دهه مبارک فجر ۱۶ پروژه در استان یزد افتتاح میشود که عمده این پروژهها، چمنهای مصنوعی است که بیشتر در نقاط محروم و با زیرساختهای پایین ورزشی به وجود آمده است.

وی از ایجاد ۴۰ خانه ورزش روستایی در استان یزد خبر داد و گفت: این خانههای ورزش روستایی در ایام الله دهه مبارک فجر تجهیز و بهرهبرداری میشود و در اختیار مردمی قرار میگیرد که شاید تا پیش از این زیرساختهای ورزشی بسیار کمی داشتند.

خبر جدید  یزد| بندر خشک و معدن سرب و روی مهدی‌آباد ۲۰۰۰ نفر را مشغول به‌کار می‌کند

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد ادامه داد: مجموع این پروژهها قریب به ۱۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده که یکی از بزرگترین این پروژهها، بهرهبرداری از مجموعه اسکواش استان یزد است.

شریعتی با تاکید بر اینکه یزد یکی از قطبهای کشور در رشته ورزشی اسکواش است ادامه داد: با بهره برداری از این سالن، استان یزد می تواند اقدام به میزبانی از مسابقات بین المللی اسکواش کنیم.

خبر جدید  یزد | آموزش و پرورش برای ترویج نماز در بین دانش‌آموزان برنامه‌ریزی کند

وی با بیان اینکه زیرساخت های فعلی ورزش استان یزد نسبت به قبل از انقلاب اصلا قابل مقایسه نیست ادامه داد: پیش از انقلاب آماری از ورزشکاران سازمان یافته در استان یزد نداشتیم ولی الان بیش از ۶۷ هزار نفر بیمه شده ورزشی در استان یزد داریم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد ادامه داد: تعداد تیمهای حاضر در لیگهای کشوری از استان یزد هم تا قبل از انقلاب تنها ۲ مورد بوده در حالی که الان بیش از ۷۰ تیم در لیگهای کشوری داریم.

شریعتی تصریح کرد: در لیگهای برتر کشور هم پیش از انقلاب تیمی از یزد نداشتیم ولی الان ۳۳ تیم از استان یزد در لیگهای برتر رشتههای مختلف ورزشی کشور فعالیت دارند.

خبر جدید  حال و روز این روزهای شهرداری یزد خوب نیست؛ از تهدید به استعفا تا تحریم جلسات شورا

وی با بیان اینکه تیم های یزد پیش از انقلاب هیچ مقامی در لیگهای کشوری نداشتند عنوان کرد: این درحالی است که تنها امسال ۴۶ مدال توسط تیمهای استان یزد در لیگهای کشوری کسب شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد بیان کرد: بیش از ۵۲ نفر تیم سال گذشته و ۴۹ نفر تیم از استان یزد امسال به مسابقات برون مرزی اعزام شدند.

شریعتی با بیان انیکه تعداد مدالهای کشوری پیش از انقلاب در یزد ۴ مدال و در سال گذشته بیش از ۵۹۲ مدال و در ۹ ماهه امسال هم ۶۵۰ مدال کسب شده است وی تصریح کرد: پیش از انقلاب در ارتباط با میزبانی مسابقات کشوری آماری نداریم ولی امسال تا این لحظه ۹۲ مورد میزبانی صورت گرفته است.

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد