15:21:27 - دوشنبه 25 ژوئن 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ساخت مسکن و مدرسه برای کپرنشینان روستای حسین‌آباد ریگان
ساخت مسکن و مدرسه برای کپرنشینان روستای حسین‌آباد ریگان
اهالی روستای حسین‌آباد دامداری در شهرستان ریگان در فقر مطلق، کپرنشین و محروم از هر امکاناتی هستند اما بخشدار مرکزی ریگان خبرهای خوبی از ساخت مسکن و مدرسه و تأمین آب برای مردم این روستا می‌دهد. شعار سال: اهالی روستای حسین‌آباد دامداری در شهرستان ریگان در فقر مطلق، کپرنشین و محروم از هر امکاناتی هستند […]

اهالی روستای حسین‌آباد دامداری در شهرستان ریگان در فقر مطلق، کپرنشین و محروم از هر امکاناتی هستند اما بخشدار مرکزی ریگان خبرهای خوبی از ساخت مسکن و مدرسه و تأمین آب برای مردم این روستا می‌دهد.

شعار سال: اهالی روستای حسین‌آباد دامداری در شهرستان ریگان در فقر مطلق، کپرنشین و محروم از هر امکاناتی هستند اما بخشدار مرکزی ریگان خبرهای خوبی از ساخت مسکن و مدرسه و تأمین آب برای مردم این روستا می‌دهد.

روستای حسین‌آباد دامداری با ۲۰ خانوار در ۴۵ کیلومتری مرکز این شهرستان قرار دارد در فقر مطلق به سر می‌برند، و اهالی روستا در کپرهایی در فقر زندگی می‌کنند و نبود مدرسه موجب شده است که دانش‌آموزان زیادی ترک تحصیل کنند.

خشکسالی‌های چند ساله اخیر در این روستا سبب خشکیدن قنات روستا شده و مردم روستا به ناچار به دیگر روستاها برای کار کشاورزی برای تامین امرار‌ و معاش می‌روند.

در این زمینه گزارش‌هایی در رسانه‌های مختلف منتشر و مشکلات مردم منعکس شد و بازدیدهایی صورت گرفت که امید است این روستا و بسیاری از روستاهای دیگر که مشکلات مشابهی در شهرستان محروم ریگان دارند مورد توجه مسؤولان واقع شوند.

* ساخت ۱۰ واحد مسکونی در روستای حسین‌آباد ریگان

محمد برزنگ بخشدار مرکزی ریگان در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ریگان گفت: ساخت ۱۰ واحد مسکونی در روستای حسین‌آباد دامداری ریگان آغاز شد، این واحدهای مسکونی با زیربنای ۶۵ متر مربع ساخته می‌شود که تسهیلات بلاعوض در اختیار اهالی این روستا قرار خواهد گرفت .

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه این روستا فاقد واحد آموزشی بود کار ساخت یک مدرسه آغاز شد و توزیع سبد غذایی به‌صورت هفته‌ای و ماهانه و انجام مطالعات ابتدایی آب شرب روستایی از دیگر اقدامات انجام شده در این روستا است.

خبر جدید  نگهداری کتیبه قبر مسجد جامع خرانق در انبار میراث فرهنگی یزد

برزنگ افزود: معاینه مرحله‌ای اهالی روستا، آبرسانی سیار با تانکر و پیگیری وضعیت موتور پمپ کشاورزی چاه جایگزین قنات از جمله اقداماتی است که در این روستا انجام می‌شود .

بخشدار مرکزی ریگان همچنین از احداث بوستان در این روستا به همت بخشداری خبر داد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۷، کدخبر: ۱۳۹۷۰۴۰۴۰۰۰۱۴۲ ، www.kerman.farsnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد