۱۹:۴۱:۵۲ - دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سالانه بیش از ۲ هزار یادواره شهید در یزد برگزار می‌شود
سالانه بیش از ۲ هزار یادواره شهید در یزد برگزار می‌شود
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد گفت: سالانه بیش از ۲ هزار یادواره شهدا در یزد برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، احمد ابراهیمی بعد از ظهر امروز در نشست خبری که به مناسبت سالروز تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد، اظهار داشت: فرهنگ ایثار و شهادت در طول سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، زمینهساز موفقیت و پیشرفت کشور در تمام عرصهها بوده است.

وی با بیان اینکه دومین موضوع به عنوان تقویت نظام، سرمایه اجتماعی است، عنوان کرد: این سرمایه اجتماعی نشات گرفته از انقلاب اسلامی ایران است و اگر امروز در این کشور عدالت، از خودگذشتگی، ایثار، دوری از نفاق و دوری از کبر در جامعه ما وجود دارد ناشی از همین سرمایه اجتماعی است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد خاطرنشان کرد: فرهنگ ایثار و شهادت ضامن امنیت و اقتدار جمهوری اسلامی است و این که امروز با امنیت تمام به فعالیتهای خود ادامه میدهیم ناشی از همین فرهنگ در کشور است.

ابراهیمی با اشاره به اینکه این فرهنگ عامل پیش برنده و پیش رونده در انقلاب است گفت: امروز اگر در علوم مختلف در جهان توانستیم به رتبههای بسیار خوبی دست پیدا کنیم ناشی از تقویت همین فرهنگ ایثار و شهادت است.

وی خاطرنشان کرد: شورای عالی توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کار بزرگی بوده که در گذشته توسط ارشاد برگزار میشد اما از سال ۹۲ این شورا به دبیری بنیاد شهید در حال برگزاری است.

مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران استان یزد عنوان کرد: این شورا را به فرمانداریها کشیدیم و یزد به عنوان تنها استانی است که شورای عالی توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در تمام شهرستانهای یزد تشکیل شده است.

ابراهیمی ادامه داد: برگزاری یادوارهها و کنگرههای شهدا یکی دیگر از اقداماتی است که در استان یزد انجام شده و در طول سال بالغ بر دو هزار یادواره شهدا به همت مردم استان برگزار میشود.

وی با اشاره به اینکه در استان یزد ۳۲۷ گلزار شهدا وجود دارد عنوان کرد: از این تعداد ۲۳۱ گلزار ساماندهی شده و ساماندهی ۲۴ گلزار هم در دست اقدام است و مابقی گلزارها هنوز ساماندهی نشده اند که عمدتا گلزارهای یک تا سه شهید است.

انتهای پیام/ع


منبع :: https://www.tasnimnews.com

تبليغات
بانک پاسارگاد