به گزارش خبرگزاری برنا از یزد، محمدعلی وحدت با اشاره به برگزاری آیین نکوداشت مقام حسین فرمان، اظهار داشت: یازدهم اردیبهشت ماه آیین نکوداشت مقام دکتر حسین فرمان استاد تمام فیزیک برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به سوابق کاری حسین فرمان، بیان داشت: این استاد برجسته بخش عمدهای از فعالیت خود را به عنوان عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت گذرانده ولی در دانشگاه یزد نیز تدریس داشتهاند. وی همچنین عضو هیات امنا و هیات موسس موسسه اموزش عالی امام جواد(ع) نیز می باشند.

رئیس موسسه آموزش عالی امام جواد(ع) در ادامه از راه اندازی اولین کلینیک تخصصی مشاوره و روانشناسی کشور در روز یازدهم اردیبهشتماه با هدف مشاوره تخصصی در حوزه های مختلف به شهروندان با بهره مندی از متخصین بنام و مشاورین مطرح استان خبر داد.

وحدت با اشاره به برگزاری جشن سالانه دانش آموختگی موسسه آموزش عالی امام جواد(ع)، گفت: در سال ۹۸ نیز این جشن با برنامه ریزی دانشجویان و با نظارت این موسسه با تجلیل از اساتید برجسته این دانشگاه و استان در حضور حدود ۳۰۰ دانش آموخته این موسسه برگزار می شود.

وی در ادامه با تشریح فعالیت های فرهنگی، اجتماعی، پژوهشی، تحقیقاتی و علمی موسسه آموزش عالی امام جواد(ع)، با بیان اینکه دانشگاههای دولتی و غیردولتی درگیر رقابت ناعادلانه ای شده اند، انتقاد کرد: ما اکنون در حال رقابت با دولت هستیم، دولتی که پول ندارد اما برای خودش خرجی می تراشد که سرمایه گذاری علمی نیست. به طور مثال سرانه بودجه اختصاصی به هر دانشجو از سوی دولت در دانشگاههای دولتی بیش از ۱۸ میلیون تومان است این مهم در حالی است که در موسسه آموزش امام جواد(ع) که هیچ بودجهای از دولت نمیگیرد باید با سرانه بودجه سالانهای معادل دو میلیون تومان به ازای هر دانشجو فعالیت کند.

خبر جدید  دفتر خبرگزاری برنا استان یزد افتتاح می شود

رییس موسسه آموزش عالی امام جواد(ع) در ادامه تصریح کرد: این موسسه اموزشی قریب ۳۰ کد رشته تحصیلی خود را به دلیل کارآیی نداشت در بازار کار به طور کامل تعطیل کرده و مجوز رشتههای جدید کاربردی را اخذ کرده درحالیکه در برخی از دانشگاههای دولتی همچنان شاهد رشتههایی هستیم که در جامعه هیچ بازار کاری ندارند. این مدیریت ناکارآمد سبب شده در استان صنعتی یزد با موجی از فارغ التحصیلان بیکار مواجه باشیم.