11:31:29 - شنبه 19 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سطح زیرکشت گیاه کم‌آبخواه زیره سبز در خاتم ۵۰ درصد افزایش یافت
سطح زیرکشت گیاه کم‌آبخواه زیره سبز در خاتم ۵۰ درصد افزایش یافت
یزد ـ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خاتم گفت: در سال جاری سطح زیرکشت گیاه دارویی و کم‌آبخواه زیره سبز ۵٠ درصد افزایش یافته است.

مجتبی آغاز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به کشت گیاه زیره سبز درشهرستان خاتم اظهار داشت: خاتم به لحاظ استعدادهای بالقوه از نظر کشاورزی، محل مناسبی برای کشت گیاهان دارویی استراتژیک و ارزشمند از جمله زیره سبز به شمار می‌رود زیرا زیره سبز در مناطق گرمسیری که دارای آب و هوای گرم و خشک است، به خوبی رشد می‌کند.

وی با اشاره به افزایش ۵٠ درصدی سطح زیر کشت زیره سبز در شهرستان افزود: در سال زراعی گذشته سطح زیر کشت زیره سبز ١٠٠ هکتار بوده که با رکورد یک تن در هکتار از کشتزارها برداشت شد و امسال نیز ١۵٠ هکتار از کشتزارهای شهرستان به کشت این محصول کم‌آبخواه اختصاص یافته است.

خبر جدید  نمایش توانمندی‌های گردشگری بافق افتتاح شد

آغاز با بیان اینکه زیره سبز یک گیاه کم آبخواه پرتولید است، عنوان کرد: کشاورزان می‌توانند با بسترسازی مناسب، آبیاری، کود دهی و مبارزه به موقع با آفات در طول دوره رشد، محصول با کیفیت را برداشت و بیشترین رکورد برداشت این محصول را درمزرعه خود داشته باشند.

مدیر جهاد کشاورزی خاتم بیان کرد: این گیاه در اواخر پاییز کشت می شود و با شش تا هفت مرحله آبیاری و رسیدگی‌های به موقع در خرداد ماه از کشتزارها برداشت و محصول بوجاری شده به بازار مصرف عرضه می‌شود.

خبر جدید  ۲۰۰ کیلوگرم تریاک در یک عملیات مشترک در یزد کشف شد

آغاز با اشاره به رویکرد مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خاتم در راستای تغییر الگوی کشت گفت: مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان در این راستا کشت گیاهان کم آبخواه پرتولید همچنین کشت گیاهان دارویی پرتولید و ارزآور را در اولویت ترکیب کشت‌ها قرار داده است.

وی بیان کرد: جهاد کشاورزی در راستای ترویج و توسعه کشت گیاه دارویی و کم آبخواه زیره سبز برنامه دارد تا در افق ١۴٠٠ سطح زیر کشت این محصول را به ۴٠٠ هکتار برساند.

خبر جدید  رسیدن به منطقه خلاق و فرهنگی نیازمند عبور از شهرهای هوشمند است

به گزارش مهر، زیره سبز یکی از گیاهان مدیترانه یک‌ساله است که با بذر تکثیر می‌شود و کشت این گیاه از دیرباز تاکنون در ایران مرسوم بوده و به عنوان داروی گیاهی و ادویه در غذاها استفاده می‌شود.

کد خبر ۴۵۱۷۰۳۴


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد