به گزارش خبرگزاری برنا از استان یزد؛ آیتالله محمدرضا ناصری یزدی نماینده ولی فقیه در استان یزد در نشست شورای زکات استان اظهار داشت: در ارتباط با توزیع زکات سهم فقرا باید بیشتر باشد.

وی با بیان اینکه الان هم نسبت به قبل افزایش در این سهم انجام شده خاطرنشان کرد: با این وجود همچنان باید سهم فقرا نسبت به پروژههای عمرانی افزایش یابد و جذبیات دولتی که وجود دارد به بحثهای عمرانی اختصاص پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد افزود: به ویژه در این زمان که مشکلات و گرفتاریهای مردم افزایش پیدا کرده، اشخاص آبرومندی هستند که با مشکلات درونی و داخلی بر حسب مسائل مالی مواجه شدهاند و باید این افراد شناسایی شده و با حفظ آبروی آنها کمک صورت گیرد.

خبر جدید  توافق دانشگاه آزاد اسلامی با معاونت علمی و فناوری برای راه‌اندازی 5 کارخانه نوآوری در کشور

ناصری یزدی ادامه داد: بحث زکات مستحبی هم موضوع دیگری است که مردم استقبال خوبی از آن کردهاند و در صورتی که تبلیغ برای آشنایی همه مردم نسبت به این موضوع صورت گیرد، قطعا میزان آن هم افزایش پیدا میکند.

امام جمعه یزد بیان کرد: زکات مستحبی هم به مانند صدقه است و در صورتی که افزایش یابد، قطعا میتوان کمکها به افراد نیازمند را هم افزایش داد و به این وسیله، زمینه رفع مشکل تعدادی از افراد جامعه را فراهم کنیم.

خبر جدید  رایزنی برای تایید صلاحیت شهردار منتخب در وزارت کشور/ به صدور حکم امیدواریم

وی تصریح کرد: زکات مستحبی راهکاری است که مردم میتوانند در کارهای خیر شرکات بیشتری داشته باشند و مردم هم همیشه نسبت به این موضوع توجه ویژهای داشتهاند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد به حجم زکاتهای پرداختی و صدقات اشاره کرد و افزود: میزان زکات پرداختی از سوی مردم کشور به ویژه در استان یزد نشان دهنده این موضوع است که مردم به صورت ویژه تمایل به مشارکت در کارهای خیر دارند.

ناصری یزدی با اشاره به اینکه در حال حاضر کشور دچار مشکلات مالی و اقتصادی زیادی شده گفت: با وجودی که مشکلات اقتصادی مردم افزایش یافته، آمارها نشان میدهد میزان صدقات و زکات هم افزایش چشمگیری داشته و همین موضوع نشان دهنده توجه خاص مردم ایران نسبت به رفع مشکلات نیازمندان است.

خبر جدید  بازدید نماینده مردم یزد از مخزن 50 هزار مترمکعبی ذخیره آب

امام جمعه یزد با انتقاد از برخی افراد معدودی که به جای کمک به دیگران اقدام به گران فروشی و احتکار میکنند تصریح کرد: مسئولان باید علاوه بر رفع این مشکل، در راستای کمک به مردم و ایجاد زمینههای تقویت معیشت آنها قدم بردارند.