12:02:21 - سه‌شنبه 1 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سه هزار بانوی طلبه ‌در ‌یزد تحصیل می‌کنند
سه هزار بانوی طلبه ‌در ‌یزد تحصیل می‌کنند
گروه معارف ـ ‌بیش از سه هزار بانوی طلبه ‌در مدارس علمیه ‌استان یزد تحصیل می‌کنند که این مدارس در تمام مناطق استان ‌گسترده شده است.

سه هزار طلبه خواهر در استان یزد تحصیل میکنند

به گزارش ایکنا از یزد، حجتالاسلام محمد کارگرشورکی، رئیس حوزه علمیه خواهران استان یزد عصر روز گذشته، ۱۰ دیماه در نشست کارگروه ستاد دهه فجر استان یزد اظهار کرد: بیش از سه هزار طلبه خواهر در مدارس علمیه استان یزد تحصیل میکنند که این مدارس در تمام مناطق استان گسترده شده است.
کارگر با اشاره به اینکه در استان یزد ۲۲ مدرسه علمیه خواهران فعالیت دارد که ۱۷ مدرسه در سطح دو که معادل لیسانس است، فعالیت دارد، ادامه داد: سه مدرسه در مقطع کارشناسی ارشد در شهرهای یزد، میبد و اردکان فعالیت دارد و دو مدرسه نیز در سطح چهار است که مقطع دکتری را شامل میشود و خوشبختانه از هفت استانی که این مقطع در آن وجود دارد استان یزد نیز در یزد و میبد در سطح چهارفعالیت آموزشی دارد.
رئیس حوزه علمیه خواهران استان یزد بیان کرد: خوشبختانه با تلاشی که بانوان یزدی در آن زبانرد و شهره هستند حوزه علمیه بانوان نیز حرفهای زیادی برای گفتن دارد و در حال حاضر بیش از سه هزار طلبه خواهر در همه شهرستانها و مناطق استان به تحصیل مشغول هستند.
وی افزود: تا دو سال قبل رشته ای داشتیم که حتی از استان های شرق کشور به استان یزد می آمدند که از ابتدای سال این رشته در قم متمرکز شده است، همچنین بیش از ۱۵۰۰ نفر فارغالتحصیل حوزه علمیه خواهران استان یزد هستند که در جاهای مختلف مشغول به کار هستند.
کارگر ادامه داد: در سطح علمی نیز یک هزار و ۴۰۵ پایان نامه و تحقیق از طلبه های خواهر تحریر شده که در صورت حمایت قابلیت چاپ هزار کتاب را دارد.
وی گفت: در زمینه بازآفرینی محتوای دینی نیز دورههای بسیار خوبی برگزار شده که متون کهن اسلامی را که به زبان روز نیست بازآفرینی و بدون هیچ گونه لطمه ای به اصل آن به زبان روز عرضه میکنند.
رئیس حوزه علمیه خواهران استان یزد تصریح کرد: با توجه به این تواناییهایی که گفته شد، حوزه علمیه خواهران توانمندی زیادی در جهت مشارکت در فعالیتهای اجرایی ستاد چهلمین سالگرد بزرگداشت انقلاب اسلامی دارد که در این زمینه آمادگی خود را اعلام می کنیم.
یادآور میشود در پایان این نشست که با حضور سعید زارع جانشین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد برگزار شد هر یک از اعضا برنامه های خود را اعلام کردند.

خبر جدید  یک کتاب با هر غذای نذری در ابرکوه توزیع شد

انتهای پیام


منبع :: http://yazd.iqna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد