1:05:03 - دوشنبه 14 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سیاستگذاری در حوزه آموزش و پرورش یزد با نگاه به آینده انجام شود
سیاستگذاری در حوزه آموزش و پرورش یزد با نگاه به آینده انجام شود
استاندار یزد با تاکید بر ضرورت توجه به رفع مشکل معیشتی معلمان گفت: سیاستگذاری در حوزه آموزش و پرورش یزد با نگاه به آینده انجام شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، محمدعالی طالبی عصر امروز در نشست شورای آموزش و پرورش استان یزد که با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش برگزار شد اظهار داشت: خوشبختانه در استانی که به نسبت کشور، بهترین سرمایه اجتماعی را در اختیار دارد، در بین اقشار مختلف هم معلمان از بالاترین ظرفیتهای اجتماعی برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه بیشترین اعتماد مردم در جامعه به معلمان است گفت: به همین دلیل نقش معلمان فراتر از نقش تعلیم و تربیت است و اعتقاد دارم که از این ظرفیت باید بیش از پیش در استان استفاده شود.

استاندار یزد خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش مسئول اصلی تعلیم و تربیت جامعه است و به همین دلیل باید نگاهمان به نیازهایی باشد که در آینده برای جامعه به وجود میآید.

طالبی عنوان کرد: باید نگاه کنیم ببینیم در آینده به چه انسانهایی نیاز داریم و با این نگاه باید فراتر از وظایف و مسئولیتهای امروزمان بیاندیشیم.

خبر جدید  یزد| سهل‌انگاری که سبب مرگ ۲ کودک در شهرستان میبد شد

وی با تاکید بر اینکه لازم است بحث آموزش در ابعاد گسترده و با نگاه به آینده مورد توجه باشد خاطرنشان کرد: به نظر میرسد باید یک مقدار فراتر از بحث کنکور به آموزش و پرورش در استان یزد بیاندیشیم.

تقویت آموزش کاردانش که نقش بسیار مهمی در توسعه کشور دارد یکی از موضوعاتی است که باید به آن توجه لازم صورت گیرد گفت: بحث پرورش اجتماعی دانش آموزان برای تربیت انسانهایی که در ابعاد مختلف توانمندیهای اجتماعی را داشته باشند یکی دیگر از مواردی است که باید حتما به آن توجه لازم صورت پذیرد.

استاندار یزد گفت: در کنار آن باید احساس مسئولیتهای اجتماعی معلمان را به وسیله تقویت انگیزهها، بالابردن دانش آنها و همچنین در راستای رفع دغدغههای آنها به ویژه در مباحث اقتصادی و معیشتی و کم کردن مشکلات آنها در این حوزه قدم برداریم.

خبر جدید  یزد| نیاز به برنامه‌ریزی برای پیشگیری از زمین‌خواری داریم

وی با تاکید بر اینکه عرصههای مختلف مشارکت مردمی در استان یزد را به خوبی مشاهده میکنیم عنوان کرد: ما باید زمینههای مشارکت را در استان یزد فراهم کنیم و مشکلاتی که در این راه وجود دارد را برطرف نماییم.

طالبی با اشاره به مشکلات معلمان حمایتی گفت: به نظر کار مجریان مدارس حمایتی را نمیتوان خیلی با کار خیران مدرسهساز مقایسه کرد چرا که انتظار داشتیم که این مدارس حداقل بخشی از بار فعلی که به دوش آموزش و پرورش هست را بردارند و مجریانی انتخاب شوند که این مسائل را حل کنند نه اینکه پرداخت نشدن حقوق معلمان چالشهای اجتماعی را برای ما داشته باشد و مجریان این طرحها تنها به عنوان یک واسط بین دولت و معلمان فعالیت داشته باشند.

وی افزود: ما در خیلی از بخشهای جامعه داریم که پیمانکاران چند ماه حقوق کارگران را از جیب خودشان پرداخت میکنند تا زمانی که طلبشان را از دستگاه اجرایی وصول کنند.

خبر جدید  انتقاد امام جمعه یزد از بی‌توجهی صنایع به نوآوری / چرا با کوچک‌ترین خرابی ‌سریعا واردات انجام می‌شود

استاندار یزد بر ضرورت رفع مشکلات معلمان حمایتی تاکید کرد و افزود: اینکه فردی تنها واسط شود بین معلمان و دولت و خودش هیچ نقشی نداشته باشد خیلی عملکرد آنها با خیرین قابل مقایسه نیست و حداقل اگر به جای آنها افرادی توانمند با تمکن مالی خوب انتخاب میشدند جلوی ایجاد مشکل برای معلمان را میتوانستند بگیرند.

انتهای پیام/ ع


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد