11:29:28 - یکشنبه 17 ژوئن 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سیر، گل محمدی و زعفران مرحمی بر زخم پسته کاران رفسنجان
سیر، گل محمدی و زعفران مرحمی بر زخم پسته کاران رفسنجان
مدیر جهاد کشاورزی رفسنجان گفت: با وجود خشکسالی و کاهش محصول پسته کشت‌های جایگزین به کمک پسته کاران می آید. شعار سال: مدیر جهاد کشاورزی رفسنجان گفت: با وجود خشکسالی و کاهش محصول پسته کشت‌های جایگزین به کمک پسته کاران می آید. حسین رضایی مدیر جهاد کشاورزی رفسنجان گفت: کشت‌های جایگزینی در کنار پسته می‌توانند […]

مدیر جهاد کشاورزی رفسنجان گفت: با وجود خشکسالی و کاهش محصول پسته کشت‌های جایگزین به کمک پسته کاران می آید.

شعار سال: مدیر جهاد کشاورزی رفسنجان گفت: با وجود خشکسالی و کاهش محصول پسته کشت‌های جایگزین به کمک پسته کاران می آید.

حسین رضایی مدیر جهاد کشاورزی رفسنجان گفت: کشت‌های جایگزینی در کنار پسته می‌توانند رونق اقتصادی شهرستان را رقم بزنند.

رضایی افزود:از آن‌جا که اقتصاد رفسنجان سال‌هاست تک‌محصولی بوده و از قبل درآمد‌های پسته گره‌های زیادی در شهرستان، استان و کشور گشوده شده، اما همچنان کشاورزان رفسنجان با توکل به خداوند به درختان خود که آن‌ها را جزئی از اعضای خانواده خود می‌دانند، رسیدگی کرده و دست از‌تر وخشک‌کردن آن‌ها برنمیدارند.

خبر جدید  پایان مزاحمت‌های تلگرامی جوان یزدی با ورود پلیس فتا

وی افزود: به منظور حمایت از کشاورزان و جبران خسارات آنان، در کشت‌های جایگزین موقعیت منطقه را در نظر می‌گیریم چه کشتی داشته باشیم که توجیه اقتصادی داشته باشد.

وی گفت:خشکسالی‌های پی در پی در این شهرستان به ربع قرن رسیده و دیگر کشاورزان توان مقابله با کم‌آبی را ندارند و هر سال محصول کمتر از سال قبل می‌شود.
رضایی گفت: سیر، زعفران، گل محمدی و…محصولاتی هستند که این روز‌ها بازار گرمی دارند و مهندسان جهاد کشاورزی آن را به کشاورزان منطقه پیشنهاد می‌دهند.

وی گفت: امسال نزدیک به ۳ هکتار در منطقه کوچک سیر کشت شده که برآورد اولیه برای برداشت سیر در هر هکتار ۴۰ تن   است و زمانی که به قیمت بازار نگاه می‌کنیم هر هکتار ۴۰میلیون  تا۵۰ میلیون تومان درآمد دارد.

خبر جدید  نمایش اقتدار بسیجیان شهرستان میبد در رزمایش عاشورایی سپاهیان محمد رسول الله (ص)

رضایی افزود: در این منطقه هم سیر توجیه اقتصادی خیلی خوبی دارد و نکته مهم این است که تقریبا محصولی است که سالم تولید می‌شود، چون هیچ آفت و بیماری ندارد سم به هیچ وجه استفاده نمی‌شود.

وی عنوان کرد: گلاب، غنچه گل خشک و گل خشک که مورد استفاده‌های زیادی دارد، همچنین زمانی که گل برداشت می‌شود ،درگیر برداشت محصولات دیگری نیستیم.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان عنوان کرد: از هر کیلو گل ،دو لیتر گلاب ناب تولید می‌شود که از ۵ هزار تومان تا ۱۵ هزار تومان در بازار عرضه می‌شود در هر هکتار حدود ۸۰۰ کیلوگرم تولید می‌شود و درآمد هر هکتار گل محمدی بالای ۳۰ میلیون تومان است.

خبر جدید  دستگیری شکارچیان متخلف در تفت

شهرستان رفسنجان به عنوان قطب تولید پسته ایران و بزرگترین تولید کننده پسته محسوب میشود که امسال به دلیل خشکسالی،تولید محصول پسته رضایت بخش نیست.

کارشناسان درصدد جبران خسارت کشاوزان و پیشگیری از وارد شدن خسارات مجدد با کشت‌های جایگزین هستند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان، تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۷، کدخبر: ۶۵۶۶۵۴۰ ، www.yjc.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد