1:20:13 - یکشنبه 12 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سیستم آموزشی ایران با رویکرد "بخوان، حفظ کن و نمره بگیر" طرح‌ریزی شده است‌
سیستم آموزشی ایران با رویکرد "بخوان، حفظ کن و نمره بگیر" طرح‌ریزی شده است‌
نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: از ۱۰۰ سال قبل که انگلیسی‌ها این سیستم آموزشی را به ما تحمیل کردند تا‌کنون، اساس کار بر بخوان، حفظ کن و نمره بگیر طرح‌ریزی شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، آیتالله محمدرضا ناصری یزدی در دیدار انجمن اسلامی دانش آموزان یزد با اشاره به اینکه سیستم آموزشی ما نخبه پرور و نوآورپرور نیست اظهار داشت: از ۱۰۰ سال قبل که انگلیسیها این سیستم آموزشی را به ما تحمیل کردند تاکنون، اساس کار بر بخوان، حفظ کن و نمره بگیر طرحریزی شده است.

وی تصریح کرد: به این صورت دو موضوع بسیار مهمی که قرآن کریم هم به آن اشاره و تاکید خاصی داشته را نگذاشتهاند در سیستم آموزشی ما راه پیدا کند و آن تفکر و تعقل است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه تفکر برای به دست آوردن اندیشه والا و نوآوری و تعقل برای انتخاب بهتر است گفت: در مدارس ما این که به دانشآموزان بگویند در ارتباط با این موضوع بنشینید دو ساعت فکر کنید و نتیجه بگیرید وجود ندارد و همیشه یک سری مطالب خاص به آنها ارائه میشود و میخواهند آنها را حفظ کرده تا نمره بگیرند.

خبر جدید  یزد| کادرسازی مهمترین نیاز کشور در ارتباط با سرمایه انسانی است

ناصری یزدی این مشکل را در بین بسیاری از مدیران کارخانهها هم دانست و افزود: برخی از مدیران اصلا قبول ندارند که نیروهای داخلی ایران توانمندی اجرای طرحهای خاص و تولید ابزارآلات و ماشینآلات را دارند.

امام جمعه یزد گفت: بعضی کارخانهها مهندسان بسیار خوب و توانمندی دارند ولی به هیچ عنوان اجازه نمیدهند که برای ساخت و تامین تجهیزات اقدام کنند و تنها فکری که برای تامین دارند واردات است.

خبر جدید  یزد| زمینه نقش آفرینی بیشتر بانوان در امور اقتصادی یزد فراهم شود

وی با طرح این سوال که آیا متخصصان و مهندسان و دانشجویان ما توانایی، ظرفیت و هوش کمتری از چینیها و اروپاییها دارند گفت: جواب این سوال کاملا مشخص است و همه میدانند که ظرفیت جوانان ما بسیار بالاست و در تمام عرصهها توانمندی دارند ولی متاسفانه از این ظرفیتها به درستی استفاده نمیشود.

نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: نکته جالب این است که چینیها الان تمام آنچه که تولید میکنند کپی است و تمام تجهیزات، ماشینآلات و تکنولوژی که دارند کپی از دیگر کشورهاست ولی ما در کشورمان حتی همین کپی را هم حاضر نیستیم انجام دهیم و تنها میگوییم نمیتوانیم و با همین کلمه هم زمینه واردات را فراهم میکنیم.

خبر جدید  جمعیت هلال احمر یزد اردوی ‌«بقا در شرایط سخت» را برگزار می‌کند

ناصری یزدی خاطرنشان کرد: برای یک بار هم که شده فکر کنیم نه اروپا هست و نه آمریکا و باید روی پای خومان بایستیم، اگر این کار را بکنیم قطعا تمام مشکلات کشور برطرف میشود و ما به صورت کامل روی پای خودمان میایستیم.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد