2:15:51 - سه‌شنبه 26 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سیل بندهای شهر یزد در دوره احمدی نژاد واگذار شد
سیل بندهای شهر یزد در دوره احمدی نژاد واگذار شد
ایلنا: مدیرکل اسبق حوزه استاندار یزد در یادداشتی گفته است: در دوره احمدی نژاد یکی از سیل بندهای اصلی شهر یزد به پارک علم و فناوری واگذار شد که تصمیم اشتباهی بود.

مدیرکل اسبق حوزه استاندار یزد در یادداشتی گفته است: در دوره احمدی نژاد یکی از سیل بندهای اصلی شهر یزد به پارک علم و فناوری واگذار شد که تصمیم اشتباهی بود.

به گزارش ایلنا، مهران فاطمی، مدیرکل اسبق حوزه استاندار یزد در یادداشتی خطاب به استاندار فعلی یزد نوشته است: باید گفت على رغم نیت خیری که در واگذاری زمین پارک علم و فناوری در بالادست دانشگاه یزد و در زمان دولت نهم وجود داشته است به دلیل واقع شدن زمین مذکور در قطعه چهارم سیل بند یزد و متاسفانه پرشدن مخزن سیل بندتوسط نخاله های ساختمانی ، درختکاری و حصار کشی صورت پذیرفته توسط متولیان پارک ، واگذاری مذکور اشتباه بوده است.

خبر جدید  اجرای برون‌سپاری خدمات رفاهی صندوق بازنشستگی به کانون‌ها از سال ۹۸

وی در ادامه تاکید کرد: برای تکرار نشدن فاجعه ای مثل فاجعه سیل شیراز ، ضرورت دارد مدیران ارشد استان ، زمین دیگری را به پارک علم و فناوری واگذار و مالکیت زمین فعلی را سلب نمایند.

فاطمی تصریح کرد: ضرورت دارد سه قطعه سیل بند طراحی شده که در زمین های دهکده مقاومتقرار دارد؛ هر چه سریعتر با همکاری استان و مهندسی سپاه ساخته شود.

خبر جدید  سیل در یزد با کمترین خسارت مدیریت شد/ باید برای بارندگی های اردیبهشت ماه برنامه ریزی کنیم

وی پیشنهاد داد: شهرداری قاطعانه از تخلیه نخاله ها و زباله های ساختمانی در مخازن سیل بندها ممانعت بعمل آورد. ضمن اینکه شرکتهایی که با انتقال خطوط آب و برق و گاز و نفت مخابرات باعث تخریب جزیی و یا کلی سیل بندها شده اند بایستی نسبت به ترمیم خرابی ها تحت نظارت مدیریت بحران استانداری اقدام نمایند.

خبر جدید  سطح چاه‌های یزد، سالیانه 77 سانتیمتر افت دارد

وی همچنین، خواستار فعال شدن سامانه هشدار سریع سیل و آموزشهای لازم در قالب تابلوها و بروشورها و سیستم های پیامکی و فضای مجازی در مواقع بحران شده است.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد