18:16:20 - شنبه 23 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شرایط بحرانی در اسکان مسافران نوروزی/ از حجم مسافران غافلگیر شدیم/ استفاده از ظرفیت خانه‌ها برای اسکان
شرایط بحرانی در اسکان مسافران نوروزی/ از حجم مسافران غافلگیر شدیم/ استفاده از ظرفیت خانه‌ها برای اسکان
ایلنا: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد با اشاره به شرایط بحرانی و حجم انبوه گردشگران و مسافران نوروزی در سفر به یزد گفت: از ظرفیت خانه‌های استان یزد در…

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد با اشاره به شرایط بحرانی و حجم انبوه گردشگران و مسافران نوروزی در سفر به یزد گفت: از ظرفیت خانه‌های استان یزد در اسکان میهمانان نوروزی استفاده می شود.

سیدمصطفی فاطمی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به شرایط بحرانی در اسکان مسافران نوروزی اظهار داشت: برای نوروز ۹۸ ظرفیت اسکان نسبت به سال گذشته ۲۰ هزار نفر افزایش یافت اما این ظرفیت نیز در نخستین روز از تعطیلات نوروزی تکمیل شد و بیش از ۱۱۵ هزار نفر اسکان داده شدند.

وی با بیان اینکه در روز دوم ظرفیت اسکان را به بیش از ۱۲۷ هزار نفر رساندیم، ادامه داد: این ظرفیت ایجاد شده نیز باز هم تکمیل شد و از شب گذشته مجبور شدیم از ظرفیت اضطرار و سالن های ورزشی و حسینیه ها برای اسکان مسافران نوروزی استفاده کنیم.

خبر جدید  دفن پسماند در روستاها وضعیت مطلوبی ندارد/ تفت نیازمند بودجه ویژه است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد عنوان کرد: شرکت نمایشگاه های بین المللی استان هم سالن های خود را در اختیار ستاد اسکان گذاشت و ائمه جمعه نیز با بازکردن مصلیها در اسکان مردم نقش موثری داشتند.

وی با بیان اینکه پیشبینیهای لازم برای اسکان مسافران نوروزی شده بود اما از حجم ورود مسافر غافلگیر شدیم، اضافه کرد: در حال حاضر برخی از سالن های کارخانجات و خوابگاه های واحدهای تولیدی را نیز برای اسکان در اختیار گرفتیم تا مردم بتوانند سرپناهی در ایام نوروز و سفر خود به شهر تاریخی یزد داشته باشند.

خبر جدید  لزوم توجه بیشتر به ظرفیت‌های گردشگری یزد

فاطمی عنوان کرد: تمامی ظرفیت ها و امکانات اقامتی و پذیرایی استان از هموطنان عزیز مهیا شده و مردمان دیار دارالعباده و خطه کویری ایران برای پذیرایی از مهمانان سنگ تمام گذاشتند.

وی با اشاره به امکان اقامت در خانههای خالی به عنوان یکی از ظرفیت هایی که در ایام نوروز مورد استقبال مسافران و میهمانان نوروزی قرار میگیرد، اظهار داشت: ستاد اسکان با تشکیل جلسات اضطرار اطلاعیه ای صادر کرده تا مردم نیز برای پذیرش مهمانان کمک کنند و خوشبختانه بسیاری از مردم تماس گرفتند و خانههای خود را در اختیار مسافران قرار دادند.

خبر جدید  امور مربوط به تولید در کمترین زمان ممکن انجام شود/ هیچ محدودیتی برای بخش خصوصی نداریم

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد با بیان این که در حال حاضر ظرفیت تمام هتلها و محلهای اسکان نوروزی در یزد تکمیل شده است، افزود: طی روزهای گذشته جمعاً بیش از ۱۶۰ هزار نفر در هتلها، مدارس و خانههای مسافر اسکان داده شدند.

فاطمی در ادامه با اشاره به این که مسافران نوروزی یزد از تمام استانهای کشور هستند، تصریح کرد: پیشبینی میشود تعداد مسافران نوروزی در عید ۹۸ نسبت به سال گذشته ۱.۵ تا ۲ برابر باشد.

وی عنوان کرد: سال گذشته بیش از ۸۰۰ هزار مسافر نوروزی یزد را به عنوان مقصد اصلی خود انتخاب کردند.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد