12:36:50 - چهارشنبه 15 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شهردار: ۳۰ هکتار بافت فرسوده شهر بافق ارزش تاریخی دارد
شهردار: ۳۰ هکتار بافت فرسوده شهر بافق ارزش تاریخی دارد
یزد – ایرنا – شهردار بافق گفت: ۳۰ هکتار از ۳۹۰ هکتار بافت فرسوده این شهر ارزشمند و ارزش تاریخی دارد.

سید علی نوروز زاده روز چهار شنبه به خبرنگاران افزود: یکی از رویکردهای اصلی شهرداری، احیا و بازآفرینی بافت فرسوده با هدف ایجاد امید و امنیت در فضایی پر از شور و نشاط زندگی است.
وی بیان کرد: سال های اخیر یکی از برنامه ها که در دستور کار شهرداری و شورای شهر قرار دارد، احیای بافت های تاریخی با همکاری دستگاه های متولی در قالب اقدام جامع مشترک بوده و هست.
شهردار بافق در ادامه بافت تاریخی را میراث گذشتگان دانست و افزود: حفظ و مرمت و بهسازی بافت باعث جذب گردشگر و رونق صنعت گردشگری می شود.
به گفته نوروز زاده پارسال مجموعه تاریخی بازو ( شامل چند اثر) با ۱٫۵میلیارد ریال و با همکاری میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مرمت شد.
وی یادآور شد: همچنین بازآفرینی میدان خان از سال گذشته شروع شد که تاکنون ۱٫۵ میلیارد ریال هزینه شد و این روند ادامه دارد.
شهردار بافق اضافه کرد: محور تاریخی حاشیه حمام ملامراد با توجه به قدمت و میراث فرهنگی در دستور بازآفرینی ، مرمت، بهسازی و احیای قرار دارد.
به گفته نوروز زاده در تلاش هستیم با همکاری دستگاه های عضو ستاد بازآفرینی با مدیریت شهرداری، بافت تاریخی بهسازی شود تا رونق و استحکام به بناها باز گردد.
شهردار بافق تاکید کرد: تمام معابر بافت تاریخی در دستور کار قرار دارد و قسمت هایی که در محدوده هدف بازآفرینی است معابر آن اصلاح ،بهسازی، روسازی و آسفالت می شود.
وی اضافه کرد: درآمد شهرداری نسبت به سال های قبل از ۱۰ درصد به ۴۰ درصد افزایش یافت و سایر درآمدها از جمله ۲ درصد با کاهش روبرو شد.
همچنین رئیس شورای شهر بافق با بیان اینکه با تجمیع ۲ درصد درآمدهای عمرانی و آبادانی، متضرر شدیم، اظهار کرد: مصوب شد که معادن خصوصی و دولتی ۲ درصد را پرداخت کنند.
حسن محمدی سه منبع درآمدی شهرداری را ارزش افزوده بر اساس سرانه جمعیت، درصد عمران و آبادانی که از چهار درصد به ۲ درصد کاهش یافت و نیز منابع مالی شهرداری ذکر کرد.
وی تصریح کرد: کاهش چهار درصد به ۲ درصد مربوط به سال های ۸۱ تا ۸۵ بود، تلاش می شود رقم کنونی به چهار درصد برسد.
رئیس شورای شهر بافق افزود: با رکود ساخت و سازها، درآمد شهرداری کاهش یافت طوری که انجام طرح های عمرانی دچار تغییر شد.
به گفته این عضو شورا، تلاش شهرداری کاهش اتکا به منابع شرکت سنگ آهن و معادن دیگر و ایجاد درآمد پایدار هستیم.
مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق یزد قرار دارد.
۷۵۴۳/ ۲۰۴۷/

خبر جدید  23 هزار نفر از ساکنان یزد، سواد خواندن و نوشتن ندارند


منبع :: شهردار: ۳۰ هکتار بافت فرسوده شهر بافق ارزش تاریخی دارد

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد