۱۰:۵۹:۳۸ - سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شورای شهر یزد به مشکلات معلمان طرح حمایتی رسیدگی کند
شورای شهر یزد به مشکلات معلمان طرح حمایتی رسیدگی کند
به گزارش خبرنگار مهر، نمایندگان معلمان طرح حمایتی با حضور در شورای شهر و کمیسیون فرهنگی، اجتماعی ضمن بیان مشکلات و مطالبات، خواستار بررسی از سوی نمایندگان خود در شورای شهر شدند. در اینه جلسه که با حضور مسئولان آموزش و پرورش استان برگزار شد، سه نفر از معلمان طرح حمایتی به بیان مشکلات خود […]

به گزارش خبرنگار مهر، نمایندگان معلمان طرح حمایتی با حضور در شورای شهر و کمیسیون فرهنگی، اجتماعی ضمن بیان مشکلات و مطالبات، خواستار بررسی از سوی نمایندگان خود در شورای شهر شدند.

در اینه جلسه که با حضور مسئولان آموزش و پرورش استان برگزار شد، سه نفر از معلمان طرح حمایتی به بیان مشکلات خود پرداختند که قرارداد، بیمه و پایه حقوق از اولویت‌های مطرح شده توسط آنها بود.

جعفرپور از معلمین طرح حمایتی، عدم امنیت شغلی و پایین بودن حقوق ومزایا را از مشکلات جدی این بخش از شاغلان آموزش و پرورش دانست.

نحوه قراردادها برنامه ریزی معلمان طرح حمایتی را به هم ریخته است

وی همچنین با اشاره به نحوه قراردادها عنوان کرد: فرایند قراردادها به سه ماه تقلیل یافته و برنامه ریزی معلمان طرح حمایتی را به هم ریخته است.

نماینده آموزش و پرورش نیز در این جلسه با اشاره به سیستم برون سپاری در آموزش و پرورش اظهار داشت: قبلا بر اساس شرایط علمی استخدام‌ صورت می گرفت اما امروز شرایط به گونه ای است که مجلس اجازه استخدام نمی دهد و با توجه به ضرورت نیاز به معلم ‌در مدارس، برون سپاری ‌را در اموزش وپرورش ایجاد کرد.

سیدحسین آزادی بیان کرد: آموزش و پرورش از این فضای حقوقی استفاده کرد و مدیران کل استانها از مجوز دولت استفاده کرده و موسساتی ایجاد شد تا برای تامین معلمین مدارس طی قرارداد اقدام شود.

وی با تاکید بر کیفیت آموزش عنوان کرد: معلمان باید از ‌امنیت شغلی‌ برخوردار باشند تا بدون دغدغه، بهترین آموزش را ارائه کنند.

شورای شهر با درخواست مکتوب موضوع را پیگیری می کند

آزادی خاطرنشان کرد: لازم است درخواست مکتوب ارائه شود تا شورای شهر موضوع را دنبال کند.

ونوس عامری، عضو شورای شهر یزد نیز در این جلسه، شرایط این طرح را ناعادلانه و به دور از شأن معلمی دانست و اظهار داشت: به عنوان یک معلم دغدغه ها را درک می کنم و شرایط پیش آمده شایسته همکاران نیست.

وی افزود: معلمان نیاز به امنیت شغلی دارند و تکریم می‌خواهند و این شایسته نیست که معلمان حق تدریسی در تعطیلات دریافتی ندارند و ‌در بسیاری موارد از حمایت کمی برخوردار هستند.

عامری ادامه داد: این وضعیت بسیار بد باعث شد اعتراضات به وجود آید و برخی از این معلمان تا شش ماه حقوق دریافت نکردند و این در حالی است که معلمان حمایتی عملکرد درخشانی داشتند.

قرارداد و حقوق معلمان طرح حمایتی متناسب با درخشش معلمان این طرح نیست

وی تصریح کرد: جامعه این انتظار را دارد تا نمایندگان شورا به این موضوع ورود کنند و به عنوان دغدغه ای از همشهریان آن را پیگیری کنند.

حمیدرضا ‌قمی، عضو دیگر شورای شهر یزد نیز در این جلسه تعریف کار در این طرح را نادرست دانست و اظهارداشت: این تعریف کار برای معلمان استاندارد نبوده و حق و حقوق تعریف شده در شأن این قشر فرهنگی نیست.

تبليغات
بانک پاسارگاد