1:02:09 - یکشنبه 6 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
صادرات فولاد آلیاژی ایران از ۷۳ هزار تن در سال عبور کرد
صادرات فولاد آلیاژی ایران از ۷۳ هزار تن در سال عبور کرد
مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی ایران با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای توسعه این شرکت گفت: صادرات فولاد آلیاژی ایران از ۷۳ هزار تن در سال عبور کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، علیرضا چایچی یزدی بعد از ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران یزد با اشاره به اینکه این شرکت از اواخر سال ۱۳۷۷ در یزد کار خود را آغاز کرد اظهار داشت: ظرفیت ابتدایی شروع به کار این واحد ۱۴۰ هزار تن بود در حالی که الان ظرفیت تولید آن به بیش از ۵۰۰ هزار تن رسیده است.

وی در ارتباط با طرح توسعه فولاد یک یزد خاطرنشان کرد: این طرح تا به الان با پیشرفت فیزیکی ۴۱ درصد روبرو بوده و تا اوایل سال ۱۳۹۹ به بهرهبرداری میرسد.

مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی ایران خاطرنشان کرد: چشمانداز این شرکت برای سال ۱۴۰۴ بیش از دو برابر ظرفیت فعلی و به میزان یک و دو میلیون تن در سال است که امیدواریم با اجرای طرحهای توسعهای بتوانیم به این ظرفیت دست پیدا کنیم.

چایچی عنوان کرد: در حال حاضر محصولات تولیدی این شرکت به بسیاری از صنایع مادر استان و کشور از جمله صنایع هوایی، صنایع مفتولسازی، صنایع خودروسازی و ریلی ارسال و در این صنایع مورد استفاده و بهرهبرداری قرار میگیرد.

وی از اشتغالزایی مستقیم این شرکت برای دو هزار نفر خبر داد و عنوان کرد: در مجموع اشتغال مستقیم و غیرمستقیم این شرکت سبب شده که زندگی بیش از ۴۰ هزار خانوار که ۷۰ درصد آنها بومی استان یزد هستند به این شرکت مرتبط باشد.

مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی ایران خاطرنشان کرد: در حالی تا پایان سال گذشته صادرات این شرکت به خارج از کشور بیش از ۷۳ هزار تن بود که فولاد آلیاژی ایران فعالیت صادراتی خود را با ۱۰ تن اغاز کرد.

چایچی در پاسخ به سوالی در ارتباط با وضعیت زیست محیطی این شرکت گفت: این شرکت سالانه بیش از شش میلیارد تومان اعتبار برای نگهداری از تجهیزات زیست محیطی شرکت هزینه می کند و در مجموع هم سرمایه گذاری ۳۳ میلیون دلاری و هشت میلیون یورویی برای استقرار این تجهیزات انجام داده است.

وی در ارتباط با جاده فولاد آلیاژی و وضعیت نامناسب آن گفت: ایجاد این جاده به طور اختصاصی برای شرکت فولاد آلیاژی و در حدود دو دهه قبل صورت گرفت اما کم کم به جادهای برای تردد دیگر شرکتها و حتی نقاط روستایی مبدل و در سال ۸۶ با مصوب مسئولان ارشد استان یزد به راههای عمومی کشور اضافه شد.

مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی ایران ادامه داد: با این وجود به دلیل بیتوجهیهای صورت گرفته از طرف مسئولان مربوطه به مشکلات این جاده، و درخواستهایی که برای بهسازی وضعیت آن از طرف شرکت صورت گرفته، مسئولان مربوطه اعلام کردهاند که این جاده همچنان اختصاصی است و تمام رخدادهایی که در آن اتفاق میافتد بر عهده فولاد آلیاژی است.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

خبر جدید  توجه کارفرمایان باید در به‌کارگیری نیروهای بومی و تحصیل‌کرده استان یزد باشد
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد