به گزارش خبرگزاری برنا از استان یزد، چهارشنبه شب ۲۵ اردیبهشت ماه نشست صمیمانه فعالان فرهنگی اجتماعی استان با حضور "محمدعلی طالبی" استاندار یزد، "سیدابوالفضل موسوی" نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی، "غلامعلی سفید" رئیس و "ونوس عامری" و "محسن عباسی هرفته" از اعضای شورای اسلامی شهر، "احمد ترحمی" معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، "عباس حیدری" مدیر کل حوزه استاندار، "سیدمحمد رستگاری" فرماندار یزد و جمع دیگری از مسئولان شهری و استانی در هتل مشیر الممالک برگزار شد.

استاندار یزد در این نشست ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان و قدردانی از برگزار کنندگان این گردهمایی گفت: برگزاری چنین نشست هایی در ماه مبارک رمضان که ماه نزدیکی دلهاست کمک شایستهای به همدلی ها و هم افزایی ها می کند.

"محمدعلی طالبی" ادامه داد: امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند همافزایی، همدلی و هماهنگی در حوزه های اجتماعی فرهنگی و حتی سیاسی در راستای منافع مردم و استان هستیم و متاسفانه بعضی وقتها قدر فرصتی که امروز در اختیار ماست نمی دانیم.

خبر جدید  دسایس آمریکا و انگلیس برای ایجاد ناامنی در خلیج فارس به نتیجه نمی‌رسد

وی افزود: امروز مدیرانی در عرصه مدیریت دستگاه های مختلف فرهنگی و اجتماعی استان قرار دارند که تعامل، هم افزایی و هماهنگی بسیار خوبی با هم دارند و شورای شهری نیز تشکیل شده است که مسائل اجتماعی و فرهنگی را خیلی خوب می فهمد و در قالب توجه به مدیریت امور شهری میتواند به امور اجتماعی و فرهنگی کمک کند.

عالیترین مقام اجرایی استان خاطرنشان کرد: باید آنچنان که شایسته است قدر این ظرفیت را بدانیم، بسیار بهتر و بیشتر از این فرصت استفاده کنیم و یک هم افزایی بسیار خوب در استان در راستای اهداف و برنامه های فرهنگی و اجتماعی که می تواند برای استان و مردم ثمربخش باشد فراهم کنیم تا فارغ از مشغول شدن به مسائل کوچک، حاشیه ای و شخصی فضای مناسبی را برای تعامل در راستای انجام کارهای بزرگ در استان ایجاد کنیم.

طالبی یادآور شد: با شرایط و وضعیت بسیار خوبی که در استان داریم میتوانیم بیشتر از این فرصت ها استفاده کنیم، فضای مناسبی را برای شکلگیری یک سرمایه اجتماعی جدید در استان فراهم نماییم و برای تقویت همکاری و همدلی ها و انجام کارهای نو دوران طلایی را در این مقطع از زمان برای استان در حوزه اجتماعی و فرهنگی رقم بزنیم تا سالها از این دوران به نیکی یاد کنیم.

خبر جدید  بهره برداری از 118 پروژه مخابراتی در هفته ارتباطات

استاندار یزد در پایان سخنان خود اظهار امیدواری کرد: برگزاری این نشست نقطه آغاز یک حرکت جدید برای تقویت هم افزایی، همدلی ها و رفاقت ها در استان در انجام کارهای بزرگ در حوزه اجتماعی و فرهنگی و کاهش اختلافات، شایعات و حاشیه ها باشد و با یک تعامل و ارتباط مناسب بین دستگاه های فرهنگی و اجتماعی و بدنه نخبگان در این حوزه پاسخ مناسبی به برخی واگرایی ها های فرهنگی و اجتماعی که نگرانی هایی را به همراه داشته است دهیم.

ترجیح دادن مسائل فردی بر تصمیمات اجتماعی علت مشکلات جوامع بشری

امام جمعه موقت یزد نیز در نشست صمیمانه فعالان فرهنگی اجتماعی استان رمضان را بهار دلها و ماه تحول انسان دانست و گفت: اصل و اساس در انسان تحول است و اگر تحول و تغییر در آدمی راه پیدا نکند انسان رسوبی جای انسان روبی را می گیرد.

خبر جدید  تجهیزات ورزشی برای 40 خانه ورزش روستایی استان یزد ارسال شد

"حجت الاسلام والمسلمین حسن معزالدینی" با تاکید بر اینکه علت مشکلات جوامع بشری ترجیح دادن مسائل فردی بر تصمیمات اجتماعی است، ادامه داد: آن چیزی که طراوت جامعه را به خطر می اندازد این است که انسان های حاضر در جمع، فردی فکر کنند و تصمیم شخصی را بر منافع جمع مقدم شمارند.

حجتالاسلام معزالدینی در پایان با اشاره به حدیثی از حضرت امام صادق(ع) دین، عقل، حریت، ادب و حسن خلق را پنج ویژگی دانست که اگر در کسی وجود داشت میتوان از وی مشورت گرفت و از وجود او کسب فیض نمود.

شایان ذکر است این نشست فعالان فرهنگی اجتماعی یزد با همت موسسه فرهنگی چهار باغ هنر، حزب همبستگی شعبه یزد، موسسه میراث پایدار، آسو تجارت پارسیان و موسسه فرهنگی آروین برگزار شد.

photo_۲۰۱۹-۰۵-۱۶_۱۲-۰۵-۳۱