۱۸:۴۴:۰۵ - چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ضرورت بازنگری در بنای سیل‌بندهای یزد
ضرورت بازنگری در بنای سیل‌بندهای یزد
یزد ـ فرماندار یزد بر ضرورت بازنگری در بنای سیل‌بندها تاکید کرد و گفت: سیل‌بندها در مهار سیلاب‌های اخیر نقش بسیار مهمی داشت و باید برای سال‌های آینده به خوبی بازنگری شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد رستگاری ظهر امروز در نشست خبری مدیران دستگاه‌های خدمات رسان استان یزد در مواقع بروز بحران اظهار داشت: بارندگی‌های اخیر تلنگر خوبی برای مسئولان بود تا نظارت بهتری بر سیل بندها داشته باشند و از طرفی با این نظارت مردم نیز آرامش خاطر بیشتری یافتند.

وی ادامه داد: مسیل‌ها و سیل بندهایی که سال‌ها بدون استفاده در استان وجود داشت، در حال حاضر پر آب شده و این موضوع از اهمیت جدی برخوردار است تا در اسرع وقت نسبت به بنای این سیل بندها بازنگری صورت گیرد.

فرماندار تفت نیز در این نشست عنوان کرد: در زمان وقوع سیل در تفت تمامی دهیاران و مسئولان حضور فعالی داشتند به گونه‌ای که اگر راهنمایی و همکاری دهیاران نبود، شاید وضعیت موجود به خوبی مدیریت نمی‌شد.

راه برخی روستاهای تفت به منظور جلوگیری از تلفات جانی مسدود شد

محمد محامدی خاطرنشان کرد: با تدبیر مسئولان خسارت جانی در بروز سیل در مناطقی از شهرستان تفت، وجود نداشت و خسارت مالی نیز کم بود.

وی با اشاره به جاری شدن سیلاب بیان کرد: هر رودخانه‌ای ظرفیتی برای نگهداری آب دارد که با بارندگی این روزها، این ظرفیت تکمیل شده و موجب سرریز شدن آب رودخانه‌ها شده است.

محامدی همچنین به مسدود کردن راه‌های مواصلاتی اشاره کرد و گفت: برای ایمنی بیشتر مردم مجبور شدیم راه‌های مواصلاتی به روستاها همچنین ورودی و خروجی شهر تفت را مسدود کنیم تا در صورت وقوع سیل، شاهد بروز تلفات جانی در این منطقه نباشیم.

کد خبر ۴۵۷۶۹۴۳


منبع :: https://www.mehrnews.com

تبليغات
بانک پاسارگاد