19:08:25 - جمعه 12 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ضرورت نگاه ویژه به صنعت ساختمان در شرایط تحریم
ضرورت نگاه ویژه به صنعت ساختمان در شرایط تحریم
یک صاحب‌نظر در حوزه اقتصاد با تحلیل از وضعیت صنعت ساخت و ساز در کشور گفت: توجه به صنعت ساختمان در شرایط تحریم می‌تواند کشور را در شرایط خاص نجات دهد.

به گزارش گروه استانهای خبرگزاری آنا از سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد، عباس علویراد در نشست هماندیشی تشکلهای غیردولتی صنعت ساختمان با حضور استاندار یزد اظهار کرد: شرایط اخیر تحریمها نیازمند نگاه جدی و رونقبخشیدن در بخش مسکن و صنعت ساختمان است.

وی افزود: طبق پژوهشهایی که در این زمینه انجام شده است، صنعت ساختمان پس از صنایع غذایی و کشاورزی در رتبه سوم قرار گرفته است که اگر به آن توجه شود هم از بعد ارزش افزوده و هم از بعد اشتغال مؤثر است.

اینصاحبنظر در حوزه اقتصاد به پژوهش دیگری با عنوان بررسی وابستگی بخشهای اقتصادی به واردات اشاره و عنوان کرد: در این پژوهش که توسط مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی انجام شد، صنعت ساختمان در ردیف پنجم صنایع مختلف در بهرهوری و تولید قرار گرفت و در این تحقیق به اثبات رسید سرمایهگذاری معادل یک واحد پولی در صنعت ساختمان ارزش افزودهای برابر ۲٫۵۶ برابر ایجاد خواهد کرد.

علویراد با توجه به ارزش و اهمیت بالای تولید و ایجاد اشتغال صنعت ساختمان در شرایط کنونی کشور، خواستار پیگیری مسئولان از سهم استان یزد در ساخت ۴ هزار ساخت و ساز واحد مسکونی شد و افزود: تأیید طرح ۴ هزار ساخت و ساز خروجی پژوهش انجامشده در زمینه ارزشگذاری در صنعت ساختمان است.

این فعال اقتصادی گفت: در پژوهشی ۵۰ درصد جوانان علت عدم ازدواج را مشکل تهیه مسکن عنوان کردند و نتایج این نوع پژوهشها نشاندهنده حجم بالای متقاضی مسکن در استان یزد و نیاز به رونق در صنعت ساخت و ساز این استان است.

خبر جدید  رفتار دوگانه مقامات پولی پیرامون سهم بازار آزاد ارز از مبادلات ارزی و چند پرسش

علویراد کاهش پروانههای ساختمانی را یکی از معضلات ساخت و ساز عنوان کرد و افزود: خیلی از ساخت و سازها از مسیر قانونی طی نمیشود که این موضوع موجب ترویج فرهنگ تخلف در صنعت ساختمان شده است.

انتهای پیام/۴۱۰۳/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد